OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 14.07.2019

XV NIEDZIELA ZWYKŁA
14 lipca 2019 r.

  • Przykazanie miłości Boga i bliźniego, o którym usłyszymy w dzisiejszej Ewangelii to wciąż najważniejsze zadanie dla wszystkich ochrzczonych. Dzisiejsza kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”!
  • W tym tygodniu w poniedziałek wspominamy św. Bonawenturę, a we wtorek NMP z góry Karmel. 19 lipca przypada III piątek miesiąca – wypraszajmy Boże Miłosierdzie dla nas i dla całego świata.
  • W przyszłą niedzielę parafia Brzeźce będzie przeżywać Uroczystość Odpustową ku czci Matki Bożej Szkaplerznej. Suma o godz. 11.00, a Odpustowe Nieszpory o godz. 16.00. W związku z tym u nas nieszporów nie będzie. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Będzie to również niedziela rozpoczynająca tzw. Tydzień św. Krzysztofa – czas szczególnej modlitwy za wszystkich kierowców oraz za polskich misjonarzy rozsianych po całym świecie.
  • Polecam jak zwykle prasę katolicką – w czasie wakacji mamy trochę więcej czasu wolnego, warto go poświęcić na dobrą lekturę. W Gościu Niedzielnym m.in. piękny artykuł o skuteczności szkaplerza oraz ciekawy wywiad ze znaną aktorką Ewą Błaszczyk – założycielką kliniki Budzik. W naszym dodatku katowickim znajdziemy też krótką wzmiankę i zdjęcie pięknie odnowionego dworca PKP w Wodzisławiu Śląskim.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie świątyni i obejścia na dzisiejszą Niedzielę składam przedstawicielkom Rodzin: Zimnol, Otręba, Smołka i Sinka.
  • Parafianom i Gościom życzymy wiele Bożego błogosławieństwa na czas wakacji. Dobrej pogody, bezpiecznych podróży, zdrowia i spokojnego wypoczynku. Nie zapominajmy w tym okresie o modlitwie i niedzielnej Eucharystii.