Ogłoszenia duszpasterskie – 14.08.2016

XX NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś w naszym Dekanacie Suszeckim, w Parafii p.w. Św. Maksymiliana Marii Kolbego w Rudziczce jest Odpust Parafialny. Suma odpustowa o godz. 10.30, Nieszpory o 15.00, dlatego też u nas nieszporów nie będzie.

Kolekta dzisiejszej niedzieli, jak i jutrzejsza jest przeznaczona na remont naszych organów.

Jutro, w poniedziałek przypada Uroczystości Wniebowzięcia NMP, zwana też świętem Matki Bożej Zielnej. Przypominam, że jest to święto nakazane, z obowiązkiem uczestniczenia we Mszy św. Msze św. odprawiane są tak, jak w niedzielę. Zgodnie z tradycją, po każdej Mszy św. odbędzie się błogosławieństwo ziół i kwiatów przyniesionych przez wiernych do kościoła.

W drugiej połowie sierpnia wytrwajmy w trzeźwości i abstynencji. Na stoliku z przed Figurą Św. Jana Pawła II jest wyłożona Parafialna Księga Trzeźwości, wiemy, że i w naszej Parafii istnieje problem nadużywania alkoholu, zachęcam więc, by wpisywać swoje zobowiązania abstynencji, chociażby na tę druga połowę miesiąca. Wytrwajmy w trzeźwości w tej drugiej połowie miesiąca.

W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca, o godz. 17.30 odprawimy Koronkę i Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

Za tydzień, w niedzielę odbywa się Pielgrzymka Kobiet i dziewcząt do Matki Bożej Piekarskiej. Można jeszcze zapisywać się na autobus, który sprzed naszego kościoła o godz. 06.00 wyruszy w stronę Suszca.

Jak co tydzień składam też serdeczne „Bóg zapłać” za troskę o czystość naszego kościoła, w tym tygodniu były to rodziny: Gogol, Kałuża i Ziebura.