Ogłoszenia duszpasterskie – 14.09.2014r.

NIEDZIELA. ŚWIĘTO PODWYŻSZENIA KRZYŻA ŚWIĘTEGO

Od 14 do 20 września obchodzimy Tydzień Wychowania, poświęcony sprawom wychowania dzieci i młodzieży. Z tej racji w tym tygodniu mamy kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. W modlitwach pamiętajmy o tej tak ważnej intencji.

Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby Parafii, a za tydzień będzie na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Dziś też Odpust w Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Pawłowicach Śl. na Osiedlu. Suma Odpustowa o godz. 11.30, Nieszpory  o 16.30. U nas nieszporów nie będzie.

W czwartek, w Święto Św. Stanisława Kostki, Patrona Polski i Młodzieży zapraszam Młodzież naszej Parafii do kościoła na godzinę 17.45 na specjalne dla nich nabożeństwo  w intencji Młodzieży naszej Parafii, a potem zostaną w kościele kandydaci do Sakramentu Bierzmowania z II klas i z III klasy Gimnazjum.

Siostry  Miłosierdzia z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia z Łagiewnik w Krakowie zgodziły się przyznać naszej Parafii relikwie Św. Siostry Faustyny Kowalskiej, które już zostały sprowadzone i będą umieszczone w przyszłości w specjalnej gablotce koło Obrazu Miłosierdzia Bożego. Piątek tego tygodnia jest III piątkiem miesiąca. O godz. 15.45 będzie Wystawienie i Adoracja Najświętszego Sakramentu, a o 16.20 odprawimy uroczyste Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego połączone z ucałowaniem Relikwii Św. Siostry Faustyny. Uwadze polecam też dzisiejszy numer „Gościa Niedzielnego”, w nim kolejna, druga część płyty z nagraniem „Dzienniczka” Św. Siostry Faustyny.

Zachęcam też do nabywania książki o życiu naszego Patrona Św. Karola Boromeusza za dobrowolną ofiarę – cegiełkę na rzecz odnowienia wnętrza kościoła. Jak widać wróciły już trzy pierwsze witraże, ozdobione nowymi elementami. Składam serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim, którzy złożyli już ofiarę na ten cel i zachęcam jeszcze pozostałe rodziny do włączenia się w to wspólne dzieło Parafii.

W tym tygodniu też tylko w poniedziałek i w środę po Mszy św. wieczornej będą przyjmowane intencje mszalne i opłaty cmentarne od grobów za śmieci i wodę na rok 2015.

Jak co tydzień składam serdeczne „Bóg zapłać” za troskę o czystość naszego kościoła,  w tym tygodniu rodzinom: Otręba, Otręba i Otręba.