OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 15.01.2023

II NIEDZIELA ZWYKŁA
15 stycznia 2023 r.

• Na początku zimowych ferii przeżywamy II Niedzielę zwykłą. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej Archidiecezji – na instytucje zaangażowane w apostolstwo słowa. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”.
  • Od poniedziałku powracamy już do normalnych godzin odprawiania Mszy św. (o godz. 17.00). Zachęcam do udziału i gorliwej modlitwy.
  • W tym tygodniu wspominamy we wtorek św. Antoniego, w czwartek św. Józefa Pelczara, a w sobotę św. Agnieszkę.
  • W środę rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
  • W III piątek miesiąca (20.01) odwiedzimy chorych i starszych Parafian. Prośmy także o Boże Miłosierdzie dla nas i całego świata.
  • W sobotę będziemy świętować Dzień Babci, a w przyszłą niedzielę Dzień Dziadka. Będzie to także szczególna Niedziela Słowa Bożego. Kolekta w tym dniu będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.
  • Kancelaria parafialna w czasie ferii zimowych zasadniczo jest nieczynna. Pilne sprawy możemy załatwić w poniedziałek i środę, po Mszy św.
  • Zachęcam do przeżycia rekolekcji zamkniętych. Terminy rekolekcji na cały rok w Brennej, Kokoszycach i Koniakowie podane są na plakacie w gablotce. Zapraszamy też kolędowania przy Stajence w Katowicach-Panewnikach.
  • Polecam prasę katolicką. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego wiele ciekawych artykułów – m.in. o ostatniej drodze Benedykta XVI oraz o skorumpowanych europosłach. Jest jeszcze Mały Gość Niedzielny, Apostolstwo Chorych (z pięknym kalendarzem), L’Osservatore Romano i nasza gazetka.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie kościoła i obejścia na dzisiejszą Niedzielę składam 2 Rodzinom Gruszka oraz rodzinom Dyrda i Kołoczek. Przypominam także, że dziś ostatnia szansa na dodatkowe odwiedziny kolędowe.
  • Tym, którzy już mogą cieszyć się wypoczynkiem na zimowych feriach życzymy Bożego błogosławieństwa, zdrowia, bezpiecznych podróży i dobrej pogody. Nie zapominajmy w tym czasie o modlitwie i niedzielnej Eucharystii.