OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 15.03.2020

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
15 marca 2020 r.

• Jednoczymy się w modlitwie całego Kościoła z prośbą o uchronienie od pandemii. Dzisiejsza kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”.
  • Zgodnie z zaleceniem Ks. Abpa do 29.03 zawieszone są wszystkie nabożeństwa (również Gorzkie Żale i Droga Krzyżowa) oraz wszelkie spotkania grup parafialnych.
  • Na stronie internetowej parafii i w gablotce jest zamieszczona Dyspensa Ks. Abpa i jego szczegółowe zalecenia, a także zarządzenie Konferencji Episkopatu Polski dotyczące życia religijnego w okresie pandemii.
  • W czwartek obchodzimy Uroczystość św. Józefa – zapraszam do udziału w Eucharystii o godz. 8.00 i 17.00.
  • Przyszła niedziela, to już IV niedziela Wielkiego Postu – Niedziela Radości (Laetare). Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej archidiecezji – głównie na wsparcie Domu Księży Emerytów i Sądu Metropolitalnego.
  • Polecam prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym m.in. ciekawe artykuły o komunii świętej przyjmowanej na rękę; o codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu oraz wywiad z ministrem zdrowia. Jest także Mały Gość Niedzielny, L’Osservatore Romano, nasza gazetka i nowe czasopisma Misyjne. Są też do nabycia Wielkanocne Paschaliki Caritas.
  • Przy prasie katolickiej można już dziś zabrać darmowe ulotki dotyczące Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego – zachęcam, by 25 marca jak najwięcej osób przyłączyło się do tego pięknego dzieła.
  • Wójt gminy Suszec informuje o ograniczeniach w funkcjonowaniu Urzędu Gminy i Starostwa Powiatowego oraz apeluje o odpowiedzialne podejście do podawanych w mediach środków ostrożności. Szczegóły na plakacie w gablotce.
  • Organizatorzy informują, że planowane na 25 marca 2020 r. Spotkanie Emerytów i Rencistów w Suszcu zostało odwołane.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie kościoła i obejścia na dzisiejszą Niedzielę składam Rodzinom: Ksiądz, Jatczak, Łakota i Wolny.