Ogłoszenia duszpasterskie – 15.05.2016

NIEDZIELA – UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

Dziś obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Jest to święto dopełnienia Tajemnicy Paschalnej, przekazanie jej w życie i działalność Kościoła. Wierni mogą uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za publiczne odmówienie hymnu: „Przybądź, Duchu Stworzycielu”.

Dziś też diakoni Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego rozpoczynają rekolekcje przed święceniami prezbiteratu, które odbędą się w sobotę 21 maja w katowickiej Katedrze o godz. 10.00. Polecajmy w modlitwie ich i księdza rekolekcjonistę.

Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na renowację Katowickiej Katedry.

W poniedziałek obchodzimy Święto NMP Matki Kościoła. Jest to również misyjny Dzień Chorych. Od poniedziałku rozpoczyna się też Okres Zwykły w Liturgii. Jest to „czas wzrostu Kościoła”, kiedy to karmiąc się Słowem Bożym i Eucharystią, wypełniając swoje obowiązki i praktykując miłość, Lud Boży pielgrzymuje do swojego ostatecznego celu.

W czwartek obchodzimy Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana

Również w czwartek rocznicę urodzin obchodzi Ks. Abp Wiktor Skworc. Pamiętajmy w modlitwach o naszym Arcypasterzu.

Parafia w Suszcu w dniach od 02 do 05 lipca br. organizuje XXII Suszecką Pieszą Pielgrzymkę i II Pieszą Pielgrzymkę Dekanatu Suszeckiego na Jasną Górę. Zapisy w parafiach naszego dekanatu do niedzieli 31 maja. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w poniedziałek 6 czerwca br. po Mszy św. wieczornej o godz. 18.45, w salce przy kościele w Suszcu,` wpłata zaliczki w wysokości 50 zł. Szczegóły na plakacie w gablotce i na stronach internetowych podanych na plakacie. Zachęcamy do udziału.

29 w ostatnią niedzielę maja jest tradycyjna Pielgrzymka Mężczyzn i Młodzieńców do Piekar Śląskich, szczegóły na plakacie w gablotce.

Składam serdeczne „Bóg zapłać” rodzinom, które zadbały o czystość kościoła w tym tygodniu, były to rodziny: Kupny, Łazarczyk i Orlewicz.