OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 16.02.2020

VI NIEDZIELA ZWYKŁA
16 lutego 2020 r.

• W Liturgii Słowa Bóg wzywa nas wszystkich, byśmy poważnie traktowali i zachowywali Jego Prawo. Dzisiejsza kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”.
  • Na godz. 14.20 zapraszam na Nieszpory.
  • W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca, poświęcony szczególnie Miłosierdziu Bożemu.
  • W sobotę przypada Święto Katedry św. Piotra Apostoła. Zapraszam na godz. 9.30 Ministrantów i wszystkich chętnych, którzy chcieliby dołączyć do tej grupy, a na godz. 10.00 Dzieci Maryi.
  • Parafia św. Stanisława w Żorach również zaprasza w tę sobotę (22 lutego) o godz. 18.00 na Wieczór Uwielbienia. Szczegóły w gablotce.
  • W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii – głównie na prace prowadzone już na cmentarzu.
  • W gablotce i na stronie internetowej znajdziemy informacje o narodowej pielgrzymce do Rzymu (z okazji 100 rocznicy urodzin św. Jana Pawła II) oraz o ciekawych możliwościach przeżycia wakacji z Bogiem i rodziną. Jest także nowy Plan Rekolekcji w odnowionym Domu Rekolekcyjnym w Brennej – z bogatą ofertą dla każdego. Zachęcam do korzystania.
  • Parafia Kobielice organizuje od 19 do 21.06.2020 wycieczko-pielgrzmkę do Zabawy, Komańczy, Kalwarii Pacławskiej i nad Solinę. Informacje na stronie internetowej parafii.
  • Polecam prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym zwłaszcza artykuł o najnowszej książce papieża Franciszka, w której opowiada o swych spotkaniach ze św. Janem Pawłem II oraz o seniorach, którzy są bogactwem Kościoła. Jest też nowy nr Małego Gościa Niedzielnego z minilupą, dzięki której zobaczymy więcej oraz z ciekawym wytłumaczeniem, co tak naprawdę dzieje się na każdej Mszy św. Jest jeszcze L’Osservatore Romano, czasopisma misyjne i nasza gazetka.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie kościoła i obejścia na dzisiejszą Niedzielę składam dwóm rodzinom Musiolik, Buchta i Kotas.