OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 16.04.2017

NIEDZIELA WIELKANOCNA

ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

16 kwietnia 2017 r.

Kochani Parafianie! Drodzy Goście!

Z okazji świąt Zmartwychwstania Pańskiego życzę Wam i Waszym bliskim

doświadczenia obecności i bliskości Chrystusa Zmartwychwstałego na co dzień,

pokoju i radości, która płynie z Jego zwycięstwa nad grzechem i śmiercią.

Ks. Krzysztof Kmak

• Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – szczyt całego Roku Liturgicznego – rozpoczyna Oktawę Wielkanocy i Okres Wielkanocny. Jego zewnętrznymi oznakami są: krzyż z czerwoną stułą, paschał i figura Zmartwychwstałego. Dzisiaj 90 Urodziny obchodzi Benedykt XVI. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

• Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.

• Za każdą ofiarę składam serdeczne „Bóg zapłać”.

• Zapraszam na Uroczyste Nieszpory na godz. 14.30.

• Kolekta w Poniedziałek Wielkanocny przeznaczona jest na Wydział Teologiczny UŚ i KUL.

• Zapraszam do udziału w Nowennie przed świętem Miłosierdzia Bożego – dziś i jutro o 14.30, a w tygodniu po Mszy św. wieczornej.

• W czwartek 20.04.2017 r. przeżywać będziemy w naszej Parafii Konwent Wielkanocny, czyli spotkanie wszystkich Kapłanów Dekanatu Suszec. Uroczysta Msza Św. zostanie odprawiona o godz. 11.00 – zapraszam wszystkich, którzy będą dysponować wolnym czasem.

• Przypominam, że w piątek, w oktawie Wielkanocy nie obowiązuje post.

• Przyszłą Niedzielę, II Wielkanocną, obchodzimy jako Święto Miłosierdzia Bożego, które rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. W naszej parafii będziemy gościć Kleryków, w ramach Niedzieli modlitw o powołania. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby Seminarium.

• Polecam prasę katolicką – w Gościu Niedzielnym bardzo ciekawy artykuł ks. Prof. Jerzego Szymika o nadziei oraz zaskakujące wyznania Papieża-Seniora Benedykta XVI, który czuł, że ten urząd nie jest jego powołaniem. Za tydzień będzie Gość Niedzielny z pięknym filmem DVD „Zmartwychwstały” w niezmiennej cenie 5 zł – już dziś polecam (szczegóły o filmie – na plakacie w gablotce). Jest jeszcze kilka egzemplarzy Apostolstwa Chorych i naszej parafialnej Gazetki.

• Serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim, którzy przyczynili się do upiększenia naszej świątyni na Triduum Paschalne i czas Wielkanocy – Rodzinom, które tradycyjnie zbudowały wspaniały Boży Grób; Pani, która przygotowała piękne kompozycja kwiatowe, Strażakom – za pełnienie warty honorowej przy Grobie Pańskim. Dziękuję całej Służbie Liturgicznej: Szafarzom, Ministrantom, Kościelnemu, Organistom, Scholi i Młodzieży z Panią Katechetką za posługę, piękne śpiewy w czasie Triduum i czuwanie przy Bożym Grobie. Dziękuję również za posprzątanie naszej świątyni i obejścia na Święta Rodzinom: Gołek, Kozber i Piszczek.

• Podwórkowe Kółko Różańcowe Dzieci przy parafii Filipa i Jakuba w Żorach zaprasza na spotkanie 23.04.2017 r. o 12.30.

• Nadal zachęcamy do udziału w II Archidiecezjalnej Pielgrzymce do Lourdes – przejazd specjalnym pociągiem w dniach 8-16 maja 2017 r. (szczegóły w gablotce).

• Motocykliści z Żor zapraszają na uroczyste Otwarcie Sezonu Motocyklowego.
    22 kwietnia o godzinie 14.30 przy kościele p.w. Miłosierdzia Bożego w Żorach (ulica Okrężna 1 / obok Kauflandu).
    Mszy św.  przewodniczył będzie biskup Adam Wodarczyk.
    Po Mszy poświęcenie motocykli oraz parada ulicami miasta, zakończona u strażaków.
    Tam: pokazy strażackie i szkolenia z pierwszej pomocy,
    dobra muzyka, grill, napoje, coś słodkiego.
    Dochód ze sprzedaży pamiątkowych blach przeznaczony będzie
    na dzieci osierocone w hospicjum im. Jana Pawła II w Żorach.