OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 16.05.2021

UROCZYSTOŚĆ
WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO
16 maja 2021 r.

 • Dziś przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Na Mszy św. o godz. 10.00 druga grupa dzieci przystąpi do I Komunii św. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”!
 • Zapraszam na Nabożeństwa Majowe, w ramach których odprawiamy także Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 • Przypominam, że od 4 maja br. w kościołach może być 1 osoba na 15 m2, co w naszej świątyni daje tylko 20 WIERNYCH. Proszę o stosowanie się do tych zaleceń i zachowanie rozsądnego dystansu. Ks. Arcybiskup udziela ogólnej dyspensy od obowiązku niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy św. w okresie obowiązywania tej regulacji.
 • Całymi rodzinami możemy też oglądać transmisję Mszy św. z naszego kościoła – w każdą niedzielę o godz. 10.00. Kancelaria nadal pracuje zdalnie. Pilne sprawy można załatwić telefonicznie, mailowo albo po Mszy św. Wolne intencje do końca roku są podane na stronie internetowej.
 • W III piątek miesiąca wypraszajmy gorliwie Boże Miłosierdzie, w tym dniu przypada także wspomnienie św. Jana Nepomucena, a od godz. 9.00 odwiedzimy chorych i starszych parafian. Proszę o zgłoszenie ich do środy.
 • W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej archidiecezji. Na Mszy św. o godz. 10.00 trzecia grupa dzieci przystąpi do I Komunii Świętej. W sobotę na godz. 10.00 zapraszam tę grupę wraz z rodzicami do I Spowiedzi. Przynosimy ze sobą Skarbce.
 • Ks. Bp Grzegorz Olszowski, który udzieli w tym roku naszej młodzieży Sakramentu Bierzmowania podał wstępny termin – piątek, 24.09.2021 r. Proszę uwzględnić to w swoich planach i poinformować świadków.
 • Polecam jak zwykle prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym znajdziemy m.in. dyskusję o tym, czy etyka w szkole powinna być obowiązkowa oraz artykuł o dramacie pandemii w Indiach. Jest także Apostolstwo Chorych, L’Osservatore Romano i nasza gazetka.
 • Ks. Abp Wiktor Skworc w środę obchodzi Urodziny – pamiętajmy o nim w naszych modlitwach. Już dziś Abp zaprasza na pielgrzymkę do Piekar.
 • W gablotce pojawił się plakat informujący o gminnych planach bardziej intensywnej opieki nad Seniorami. Więcej szczegółów na stronie Gminy. Pan Wójt przypomina także o obowiązkowym spisie powszechnym.
 • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie świątyni i obejścia na dzisiejszą Uroczystość składam Rodzinom: Musiolik, Kaletka, Krzystolik i Wojtas.