OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 16.06.2024

XI NIEDZIELA ZWYKŁA
16 czerwca 2024 r.

  • Dzisiaj przeżywamy XI Niedzielę Zwykłą. Duchowo łączymy się z Marszami dla Życia i Rodziny, które są organizowane w Katowicach i innych miastach naszej Ojczyzny. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii – na bieżące rachunki i zbliżający się już remont elewacji. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”!
  • W tym tygodniu w poniedziałek przypada wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, a w piątek św. Alojzego Gonzagi oraz zakończenie Roku Szkolnego.
  • Zapraszam wszystkich uczniów na Mszę św. o nietypowej godz. 9.45. Chciejmy podziękować za owocny czas edukacji oraz prosić o spokojne i bezpieczne wakacje. To również III piątek czerwca, dlatego wypraszajmy gorliwie Boże Miłosierdzie.
  • Chorych i starszych parafian wyjątkowo odwiedzimy w IV piątek, 28 czerwca, od godz. 9.00.
  • W przyszłą niedzielę przypada także Dzień Ojca – pamiętajmy o Ojcach w naszej modlitwie. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby Archidiecezji, a po Mszy św. odbędzie się zbiórka na prowadzone przez Caritas Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom.
  • Polecam jak zwykle prasę katolicką – w Gościu Niedzielnym szczególnie artykuł o licznych Marszach dla Życia i Rodziny oraz tekst o rozpoczętych już Mistrzostwach Europy w piłce nożnej. Jest jeszcze nowy wakacyjny Mały Gość – z plakatem polskiej reprezentacji i tabelą wszystkich meczów, Apostolstwo Chorych, nasza parafialna gazetka, L’Osservatore Romano i czasopisma misyjne.
  • Na czas wakacji życzymy dobrej pogody, zdrowia i bezpiecznych podróży. Zaleca się rodzicom wysyłającym dzieci na kolonie i obozy, by kierowali na piśmie żądanie umożliwienia dzieciom udziału w niedzielnej Mszy św.
  • Zachęcam także do korzystania z licznych wakacyjnych rekolekcji i pielgrzymek – na naszej stronie, w zakładce Zaproszenia, zawsze znajdziemy aktualną ofertę.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie świątyni oraz obejścia na dzisiejszą Niedzielę składam Rodzinom: Dajka, Goraus, Zimolong i Młotek.