OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 17.01.2021

II NIEDZIELA ZWYKŁA
17 stycznia 2021 r.

• W II niedzielę zwykłą przeżywamy także XXIV Dzień Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce, któremu towarzyszą słowa Pisma Św. Kładę dziś przed tobą życie i szczęście, śmierć i nieszczęście (Pwt 30,15). Pamiętajmy w modlitwie o naszych „Starszych Braciach” w wierze. Kolekta będzie dziś przeznaczona na potrzeby naszej Archidiecezji. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”.
  • Przypominam, że nadal w kościołach może być 1 osoba na 15 m2, co w naszej świątyni daje tylko 20 WIERNYCH. Proszę o stosowanie się do tych zaleceń i zachowanie rozsądnego dystansu. Ks. Arcybiskup udziela ogólnej dyspensy od obowiązku niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy św. w okresie obowiązywania tej regulacji.
  • Całymi rodzinami możemy oglądać transmisję Mszy św. z naszego kościoła, która jest w każdą niedzielę o godz. 10.00.
  • Jutro rozpoczynamy kolejny Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc. Niech ta intencja towarzyszy naszym osobistym modlitwom.
  • W tym tygodniu w czwartek wspominamy św. Agnieszkę i obchodzimy także Dzień Babci, a w piątek Dzień Dziadka – zachęcamy zwłaszcza wnuki do gorliwej modlitwy w ich intencji.
  • Za tydzień, III niedzielę zwykłą, będziemy przeżywać jako Niedzielę Słowa Bożego. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.
  • Kancelaria Parafialna nadal pracuje zdalnie. Pilne sprawy można załatwić telefonicznie, mailowo albo po Mszy św. Wolne intencje w przyszłym roku są podane na stronie internetowej.
  • Polecam prasę katolicką. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego wiele ciekawych artykułów – m.in. o tym, dlaczego należy się modlić o jedność Chrześcijan, o etycznych aspektach szczepienia oraz o modnym i zdrowym poście Daniela. Jest także L’Osservatore Romano i nasza gazetka.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie kościoła i obejścia na dzisiejszą Niedzielę składam Rodzinom: Szczypka, Piszczek i Urbaniec. Przypominam także, że w gablotce i na stronie internetowej już od grudnia jest zamieszczony Harmonogram odśnieżania…