Ogłoszenia duszpasterskie – 17.04.2016

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

NIEDZIELA DOBREGO PASTERZA

Dziś Niedziela Dobrego Pasterza –  Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Przez cały też tydzień modlimy się o powołania, szczególnie zaś w środę, piątek i sobotę, czyli w kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele.

Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na renowację naszej Katowickiej Archikatedry, w przyszłą zaś niedzielę kolekta przeznaczona będzie na potrzeby Parafii, natomiast przed kościołem po każdej Mszy św. będzie zbiórka na Ukrainę.

W czwartek po Mszy św. wieczornej ok. 17.45. zapraszam Dzieci przygotowujące się  do I Komunii św. i ich Rodziców na krótką katechezę.

Od Wigilii Paschalnej koło chrzcielnicy znajduje się naczynie ze święconą wodą, z którego można sobie zabierać wodę święconą do domu, wystarczy nacisnąć kranik, nie trzeba przekręcać.

W środy po Mszy św., ok. 17.45 spotkanie Parafialnego Duszpasterstwa Młodzieży a w sobotę o 10.00 zebranie Dzieci Maryi.

Serdeczne „Bóg zapłać” rodzinom, które w tym tygodniu zadbały o czystość kościoła, były to rodziny: Janosz, Janosz i Janosz.