Ogłoszenia duszpasterskie – 17.05.2015

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

Dziś obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

Dziś też diakoni Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego rozpoczynają rekolekcje przed święceniami prezbiteratu, które odbędą się w sobotę 23 maja w katowickiej Katedrze o godz. 10.00. Polecajmy w modlitwie ich i księdza rekolekcjonistę.

Kolekta jest na nasz kościół.

Od piątku rozpoczęliśmy Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, w przyszłą niedzielę.

We wtorek rocznicę urodzin obchodzi Ks. Abp Wiktor Skworc. Pamiętajmy w modlitwach o naszym Arcypasterzu.

W środę na godz. 18.30 Ksiądz Dziekan z Parafii Matki Bożej Szkaplerznej w Brzeźcach, gdzie 27 maja odbędzie się Bierzmowanie także naszej Młodzieży zaprasza na próbę przed ceremonią.

W przyszłą niedzielę inauguracja metropolitalnego święta rodzin. W Katedrze o godz. 12.00 Msza św. z udziałem małżonków świętujących swoje jubileusze.

Parafia w Suszcu w dniach od 11 do 17 lipca br. organizuje XXI Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. Koszt 170 zł od osoby. Zapisy w parafiach naszego dekanatu do niedzieli 31 maja. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w poniedziałek 8 czerwca br. po Mszy św. wieczornej w salce przy kościele w Suszcu. Szczegóły na plakatach i na stronach internetowych. Zachęcamy do udziału.

Składam serdeczne „Bóg zapłać” rodzinom, które zadbały o czystość kościoła w tym tygodniu, były to rodziny: Boryś, Ksiądz i Sinka.