OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 17.10.2021

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA
17 października 2021 r.

  • Dziś wraz z całym Kościołem lokalnym modlimy się, aby droga synodalna, którą pod przewodnictwem papieża na nowo ożywiamy, przyniosła jak najlepsze owoce. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii – głównie na pokrycie kosztów renowacji obrazu Miłosierdzia Bożego. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”.
  • Na godz. 14.20 zapraszam na Nabożeństwo Różańcowe. Przypominam, że dziś po Różańcu odbędzie się spotkanie z Kandydatami do Bierzmowania – obecność obowiązkowa. Zachęcam też do wytrwałej modlitwy różańcowej w kolejnym tygodniu października.
  • Zwracam także uwagę, że mimo pogarszającej się sytuacji epidemicznej dyspensa od uczestnictwa we Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane nie została jeszcze ogłoszona. Zapraszam więc – z zachowaniem obostrzeń sanitarnych – wszystkich ochrzczonych do realnego udziału w Eucharystii.
  • W kościele może być zajęte 75% miejsc, nie licząc osób zaszczepionych.
  • W poniedziałek obchodzimy święto św. Łukasza Ewangelisty – a także święto Służby Zdrowia, w środę wspomnienie św. Jana Kantego, a w piątek wspomnienie św. Jana Pawła II.
  • W sobotę zapraszam na godz. 10.00 na zbiórkę Ministrantów i wszystkich chętnych do służby przy ołtarzu.
  • Przyszła niedziela to Niedziela Misyjna, rozpoczynająca tydzień misyjny. Również w czasie różańca w różnych językach będziemy powierzać intencje misyjne. Kolekta w tym dniu będzie przeznaczona na potrzeby misji. Z inicjatywy parafian powstała też idea pomocy naszemu ministrantowi Kamilowi. Pod kościołem odbędzie zbiórka na jego leczenie i rehabilitację.
  • Polecam jak zwykle prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym m.in. artykuły o przykładzie miłości św. Ojca Kolbe oraz o problemach Francji z unijnym Trybunałem. Jest jeszcze L’Osservatore Romano  i nasza gazetka.
  • Przy prasie katolickiej pojawiły się już Kartki Wypominkowe – można sobie za darmo zabrać. Bardzo proszę, by CZYTELNIE je wypełniać i składać do skrzynki, która również tam będzie wystawiona. Za naszych bliskich zmarłych będziemy się modlić od Uroczystości Wszystkich Świętych do 8 listopada. Za darmo można również zabrać sobie obrazki i ulotki dotyczące ks. Jana Machy oraz jego beatyfikacji.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie świątyni i obejścia na dzisiejszą Niedzielę składam Rodzinom: Orlik, Czernecka, Polak i Biolik.