OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 17.11.2019

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA
DZIEŃ MUZYKI LITURGICZNEJ
17 listopada 2019 r.

  • Dziś w całym Kościele obchodzimy Światowy Dzień Ubogich, a w naszej Archidiecezji Dzień Muzyki Liturgicznej. Dziękujemy naszym Organistom, za ich posługę. Kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii, a przed kościołem odbędzie się zbiórka na Fundację Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”.
  • Na godz. 14.20 zapraszam na Nieszpory.
  • W tym tygodniu w poniedziałek przypada wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, w środę św. Rafała Kalinowskiego, a w czwartek Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny.
  • W piątek będziemy wspominać św. Cecylię i św. Tarsycjusza. Na Mszę św. o godz. 17.00 zapraszam wszystkich obecnych i byłych Ministrantów. Przyjmiemy do tego grona nowych kandydatów, a starszym uroczyście wręczymy kołnierze i alby. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie Ministrantów w salce, dlatego w sobotę zapraszam tylko na godz. 10.00 Dzieci Maryi.
  • W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Ks. Abp zaprasza na Odpust do Katedry. Przypada także 3 rocznica śmierci Ks. Proboszcza Edwarda Słupika – Msza w jego intencji zostanie odprawiona o godz. 10.00. Zapraszam do licznego udziału. Kolekta w tym dniu będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.
  • Polecam prasę katolicką – w Gościu Niedzielnym zwłaszcza artykuły o tym, jak praktycznie wprowadzać w życie Kościoła opcję na rzecz ubogich oraz o nawróceniu głównej bohaterki filmu Nieplanowane. Jest także nowy nr L’Osservatore Romano, czasopisma misyjne oraz kalendarz ze św. Janem Pawłem II na rok przyszły.
  • Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, który przyczynili się do uświetnienia naszego Odpustu: tym, którzy posprzątali kościół, całe obejście i pięknie przyozdobili kościół, Służbie Liturgicznej, Lektorkom i Psałterzystce, Organistom, Orkiestrze, Pocztom Sztandarowym, Strażakom, którzy nieśli baldachim i latarnie, Parafianom i miłym Gościom, którzy dotarli do nas mimo złej pogody i ubogacili wnętrze naszej świątyni pięknym śpiewem i gorliwą modlitwą. Dziękuję raz jeszcze za daszek nad wejściem do toalety firmie Dachy Malcharek oraz za renowację naszych latarni niesionych przy baldachimie – panu Krzysztofowi Koczar.
  • Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i obejścia na dzisiejszą niedzielę składam trzem Rodzinom Janosz.