OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 17.12.2023

III NIEDZIELA ADWENTU
NIEDZIELA RADOŚCI – GAUDETE
17 grudnia 2023 r.

• Dziś przeżywamy Niedzielę Radości. W liturgii pojawia się różowy kolor szat symbolizujący radość Kościoła z bezpośredniego przygotowania się do Narodzenia Pańskiego. Kolekta będzie przeznaczona na świąteczny wystrój kościoła. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”.
  • Nadal zapraszam na Msze św. Roratnie – codziennie o godz. 17.00.
  • W tym tygodniu Kancelaria Parafialna będzie nieczynna.
  • We wtorek (19.12) o godz. 11.00 będzie odprawiona Msza św. w intencji wszystkich Seniorów naszej parafii, po której odbędzie się Spotkanie Opłatkowe w Sali Bankietowej Pod Gruszą. Tego samego dnia zapraszam również na spotkanie Parafialną Radę Duszpasterską – po Roratach, o godz. 18.00 na Probostwo.
  • Za tydzień będziemy przeżywać ostatnią, IV Niedzielę Adwentu, która jednocześnie będzie już Wigilią Bożego Narodzenia. Kolekta będzie przeznaczona na pokrycie naszych bieżących rachunków.
  • Na godz. 23.30 zapraszam na modlitewne czuwanie przed Pasterką. O godz. 24.00 rozpoczniemy uroczystą Mszę św. w intencji Młodzieży. W czasie tej Mszy św. kolekta zbierana będzie na Fundusz Obrony Życia.
  • Polecam prasę katolicką – w Gościu Niedzielnym artykuł o Wielkich Antyfonach adwentowych i przebiegiem Wigilii oraz tekst o aferze wiatrakowej. Jest też Mały Gość Niedzielny z małą stajenką do złożeniai artykułem o Greccio, L’Osservatore Romano i nasza gazetka.
  • Po każdej Mszy św. przy prasie katolickiej można zaopatrywać się w Świece Caritas (już tylko małe w cenie 10 zł) oraz wigilijne opłatki (małe po 3 zł, duże po 7 zł).
  • Kolęda w tym roku rozpocznie się na ulicy Skotniczej. Szczegółowy plan już jest zamieszczony na stronie internetowej parafii i w gablotce, będzie także w świątecznej gazetce.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie kościoła i obejścia na dzisiejszą niedzielę składam Rodzinom: Góra, Piszczek, Gruszka i Gruszka.
  • Okazja do spowiedzi będzie codziennie w godz. 16.15-16.50. W sobotę dodatkowo od godz. 8.00 do godz. 10.00. W Niedzielę – pół godziny przed każdą Mszą św.
  • Rada Rodziców naszej szkoły zaprasza jeszcze dzisiaj na Kiermasz Świąteczny – od godz. 8.00 do 15.00, na parkingu przy remizie.