OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 18.02.2024

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
18 lutego 2024 r.

• Dzisiejsza niedziela przeżywana jest jako Niedziela Trzeźwości. Przy konfesjonale wyłożona jest już Parafialna Księga Trzeźwości, do której można wpisywać swoje zobowiązania. Kolekta będzie naszą jałmużną postną przekazywaną do Kurii. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”.
  • Dziś trzej alumni śląskiego Seminarium rozpoczynają rekolekcje przed święceniami diakonatu, które odbędą się w sobotę, 24 lutego 2024 r. Pamiętajmy o nich w naszej modlitwie.
  • Na godz. 14.15 zapraszam na Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym, które w tym roku wygłosi do nas Proboszcz z Suszca – ks. Dariusz Grodoń.
  • W czwartek przypada Święto Katedry św. Piotra Apostoła.
  • Droga Krzyżowa jak zwykle jest odprawiana w piątki, o godz. 16.15. Wypominki za zmarłych, za których będziemy się modlić przed tym nabożeństwem, można wrzucać do skrzynki przy prasie katolickiej.
  • Przypominam, że wierni, którzy odprawią pobożnie Drogę Krzyżową lub Gorzkie Żale i spełnią zwykłe warunki, mogą uzyskać odpust zupełny.
  • W sobotę zapraszam na godz. 10.00 do Domu Parafialnego Ministrantów i wszystkich chętnych, którzy chcieliby dołączyć do tej grupy.
  • W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii, a przed kościołem odbędzie się tradycyjna zbiórka na Fundusz Misyjny Ad Gentes. Proszę Zespół Charytatywny o jej przeprowadzenie i z góry Paniom dziękuję.
  • Polecam prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym nowy cykl o gorliwej, wielkopostnej modlitwie oraz artykuł o protestach rolników. Jest jeszcze nowy Mały Gość z ambitnymi treściami na Wielki Post, L’Osservatore Romano, Apostolstwo Chorych i nasza gazetka.
  • Polecam także ulotki informujące o tym, komu możemy przekazać 1,5% naszego podatku.
  • Pojawiły się nowe informacje o różnych rekolekcjach, dniach skupienia oraz innych okazjach pogłębienia naszej wiary. Więcej szczegółów możemy zawsze znaleźć na naszej stronie, w zakładce Zaproszenia.
  • Na stronie pojawiła się również informacja o pogrzebie w Czechowicach pochodzącej z Kryr pani Krystyny Butkiewicz (z d. Biela).
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie kościoła i obejścia na dzisiejszą Niedzielę składam Rodzinom: Wojtyczko, Adamik i Brudek.

Parafia MB Królowej Polski w Kobielicach organizuje
Pielgrzymkę na Sycylię,
która odbędzie się w dniach od 2-9 października 2024 r.
Program pielgrzymki i dane kontaktowe znajdują się
w gablotce. Frater – Biuro pielgrzymkowe
tel. 52/322 11 11,  783 800 300