OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 18.06.2017

XI NIEDZIELA ZWYKŁA

18 czerwca 2017 r.

• Dzisiejsza kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”. Zgodnie z harmonogramem dziś wybieramy nowych członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Na karcie do głosowania obok wybranych nazwisk stawiamy znak „X”. Wynik wyborów zostanie ogłoszony 25 czerwca.

• Na godz. 14.20 zapraszam na Nieszpory połączone z krótkim nabożeństwem eucharystycznym i procesją teoforyczną. W dni Oktawy Bożego Ciała po Mszy św. wieczornej odprawimy nabożeństwo z procesją wokół kościoła. Do udziału zapraszam Dzieci Pierwszokomunijne i dziewczynki z koszyczkami kwiatów.

• Serdeczne „Bóg zapłać” Rodzinom: Staniek, Otremba, Jurga, Łazarczyk i wszystkim, którzy pomagali przygotować piękne ołtarze oraz przystroili okna swoich domów. Dziękuję Strażakom za niesienie baldachimu i lampionów oraz czuwanie nad bezpieczeństwem, Służbie Liturgicznej, Panu Organiście za animowanie śpiewu, Pocztom Sztandarowym i wszystkim, którzy tak licznie i pobożnie uczestniczyli w procesji Bożego Ciała.

• W poniedziałek, 19 czerwca około godz. 19.00 odbędzie się spotkanie przed wyjazdem na pielgrzymkę parafialną do Chorwacji – zapraszamy wszystkich uczestników.

• środę przypada wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, w piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, a w sobotę Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

• Dobiega końca rok szkolny i katechetyczny. W piątek o godz. 8.00 odprawiamy Mszę św. dziękczynną w intencji Dyrekcji, Nauczycieli, Wychowawców i Katechetek, Dzieci z Przedszkola i ze Szkoły Podstawowej oraz Młodzieży z Gimnazjum.

• Zaleca się rodzicom wysyłającym dzieci na kolonie i obozy, by przygotowali sformułowane na piśmie żądanie, aby ich dzieciom umożliwiono spełnienie praktyk religijnych, a szczególnie udział w niedzielnej Mszy św.

• W imieniu Pana Sołtysa oraz Strażaków zapraszam 24 czerwca od godz. 16.00 na FESTYN NA POWITANIE LATA, który odbędzie się na parkingu przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kryrach. Szczegóły na plakacie w gablotce.

• Polecam prasę katolicką – w Gościu Niedzielnym interesujące artykuły m.in. o św. o. Pio, 15 lat po kanonizacji i o znanym trenerze Realu Madryt – Zidanie. W małym Gościu Niedzielnym wakacyjna niespodzianka – nowa płyta ARKI NOEGO niezmiennie za jedyne 4 zł.

• Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie naszej świątyni na dzisiejszą niedzielę składam Rodzinom: Smorzik, Malcharek i Stebel.