OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 18.06.2023

XI NIEDZIELA ZWYKŁA
18 czerwca 2023 r.

• Dzisiaj przeżywamy XI Niedzielę Zwykłą. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii – na bieżące rachunki i zbliżający się już remont dzwonnicy. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”!
  • W tym tygodniu w środę przypada wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, a w sobotę Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
  • W piątek przypada Dzień Ojca oraz zakończenie Roku Szkolnego – zapraszam wszystkich uczniów na Mszę św. o godz. 8.00, a kto nie może rano – na godz. 18.00. Chciejmy podziękować za owocny czas edukacji oraz prosić o spokojne i bezpieczne wakacje.
  • W tym tygodniu Kancelaria Parafialna zasadniczo będzie nieczynna. Pilne sprawy można będzie załatwić w zakrystii po Mszy św.
  • W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Na Mszy św. o godz. 7.30 pożegnamy naszych Pielgrzymów zmierzających do słonecznej Italii.
  • Polecam jak zwykle prasę katolicką – w Gościu Niedzielnym szczególnie artykuł o naszym nowym Ordynariuszu – Arcybiskupie Adrianie Galbasie oraz interesujący tekst o tatrzańskich ścieżkach św. Brata Alberta Chmielowskiego. Jest także wakacyjny Mały Gość Niedzielny z mapą ciekawych muzeów w Polsce, nasza parafialna gazetka, L’Osservatore Romano i czasopisma misyjne.
  • Na czas wakacji życzymy dobrej pogody, zdrowia i bezpiecznych podróży. Zaleca się rodzicom wysyłającym dzieci na kolonie i obozy, by kierowali na piśmie żądanie umożliwienia dzieciom udział w niedzielnej Mszy św.
  • Zachęcam także do udziału w licznych wakacyjnych rekolekcjach i pielgrzymkach – na naszej stronie w zakładce Zaproszenia zawsze znajdziemy aktualną ofertę.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie świątyni oraz obejścia na dzisiejszą Niedzielę składam Rodzinom: Larysz, Bankiel, Baron i Wróbel. Dziękuję także za wykoszenie trawy wokół probostwa.