OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 18.07.2021

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA
18 lipca 2021 r.

  • Dziś parafia Brzeźce przeżywa Uroczystość Odpustową ku czci Matki Bożej Szkaplerznej. Suma odpustowa o godz. 11.00. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii, a pod kościołem odbędzie się zbiórka na środki transportu dla Misjonarzy.
  • Dzisiejsza niedziela tradycyjnie już rozpoczyna tzw. Tydzień św. Krzysztofa – czas szczególnej modlitwy za wszystkich kierowców oraz za polskich misjonarzy rozsianych po całym świecie. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. będziemy też błogosławić kierowców i ich pojazdy.
  • Przypominam, że od 20 czerwca, Ks. Arcybiskup Wiktor Skworc odwołał dyspensę od uczestnictwa we Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane, udzieloną w związku z sytuacją epidemiczną wywołaną pandemią. Zapraszam wszystkich ochrzczonych do realnego udziału w Eucharystii.
  • W kościele może być zajęte 75% miejsc, nie licząc osób zaszczepionych.
  • W tym tygodniu w czwartek przypada Święto św. Marii Magdaleny, w piątek Święto św. Brygidy, a w sobotę wspomnienie św. Kingi.
  • W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 13.30 zapraszam zwłaszcza wszystkich Seniorów naszej parafii. Pomóżmy im dotrzeć do kościoła, by mogli radośniej przeżyć I Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Parafia Suszec zaprasza na Mszę św. o godz. 11.00, przy kapliczce św. Anny na Sikowcu.
  • Polecam jak zwykle prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym m.in. piękny artykuł o drodze męczeństwa bł. ks. Jerzego Popiełuszki, zapowiedź olimpijskich zmagań polskich sportowców oraz tekst o kontrowersyjnych szkołach w Kanadzie. Na okładce znajdziemy także szczegóły akcji św. Krzysztof – 1 gr za 1 km.
  • Wójt Gminy Suszec przypomina o Narodowym Spisie Powszechnym. W naszej Remizo-Świetlicy w piątek 23.07.2021 r. od godz. 10.00 do 18.00 będzie możliwość dokonania spisu przez rachmistrza spisowego.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie świątyni i obejścia na dzisiejszą Niedzielę składam przedstawicielkom Rodzin: Świć, Foks, Jurga i Garus.
  • Parafianom i Gościom życzymy wiele Bożego błogosławieństwa na czas wakacji. Zaleca się rodzicom wysyłającym dzieci na kolonie, by kierowali do prowadzących sformułowane na piśmie żądanie, aby ich dzieciom umożliwiono udział w niedzielnej Mszy św.