OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 19.02.2023

VII NIEDZIELA ZWYKŁA
19 lutego 2023 r.

• Dziś zaczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, a klerycy WŚSD rozpoczynają rekolekcje przed święceniami diakonatu. Polecamy kandydatów i księdza Rekolekcjonistę modlitwie wszystkich wiernych. Święcenia odbędą się w sobotę. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”.
  • Środę  Popielcową rozpoczniemy z całą wspólnotą Kościoła okres Wielkiego Postu. Przypominam, że w tym dniu obowiązuje post ilościowy i jakościowy. Msze św. będą odprawione o godz. 8.00, 16.00 i 18.00. W czasie każdej Mszy św. będzie obrzęd posypania głów popiołem, rozpoczniemy także kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.
  • Droga Krzyżowa będzie odprawiana w piątki o godz. 16.15. Wypominki za zmarłych, za których będziemy się modlić przed Drogą Krzyżową można wrzucać do skrzynki przy prasie katolickiej (tam znajdują się także kartki). Wierni, którzy odprawią pobożnie to nabożeństwo i spełnią zwykłe warunki, mogą uzyskać odpust zupełny. I piątek Wielkiego Postu to także dzień modlitwy wynagradzającej i postu za ofiary i grzechy wykorzystania nieletnich i tych, którzy sieją zgorszenie.
  • W sobotę zapraszam na godz. 9.30 Ministrantów i wszystkich chętnych, którzy chcieliby dołączyć do tej grupy, a na godz. 10.00 Dzieci Maryi.
  • Przyszła niedziela, to już I Niedziela Wielkiego Postu – Niedziela Trzeźwości. Przy obrazie Jezusa Miłosiernego jest wyłożona Parafialna Księga Trzeźwości, do której można wpisać swoje zobowiązania. Kolekta w tym dniu będzie naszą jałmużną postną, przekazywaną do Kurii. Na godz. 14.20 zapraszam na Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym.
  • Polecam prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym szczególnie artykuły o znaczeniu posypania głów popiołem oraz o cudach pod gruzami miast dotkniętych trzęsieniem ziemi. Jest jeszcze Mały Gość Niedzielny z ambitnymi planami na kolejny Wielki Post, Apostolstwo Chorych, L’Osservatore Romano i nasza gazetka.
  • Już dziś informuję, że Sakramentu Bierzmowania młodzieży klas VIII naszej parafii udzieli ks. bp Grzegorz Olszowski w piątek, 5 maja 2023 r. w czasie Mszy świętej o godz. 18.00. Proszę odpowiednio wcześniej poinformować rodziny, a zwłaszcza świadków Bierzmowania.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie kościoła i obejścia na dzisiejszą Niedzielę składam Rodzinom: Adamik, Brudek, Krzysteczko, Kolarczyk i Wojtyczko.