OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 19.03.2017

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

19 marca 2017 r.

• Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii, głównie na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła.

• Za każdą ofiarę składam serdeczne „Bóg zapłać”.

• Zapraszam dziś na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 14.30.

• W poniedziałek obchodzimy Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP.

• Zapraszam na nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek po Mszy św. o godz. 17.00. Wypominki za zmarłych, za których będziemy się modlić przed Drogą Krzyżową, można jeszcze składać w zakrystii i w kancelarii.

• W sobotę przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to dzień świętości życia, w którym modlimy się za dzieci poczęte, a nienarodzone. W tym dniu o godz. 15.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. w intencji tych, którzy podejmą dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Wszystkich jeszcze niezdecydowanych zachęcam do podjęcia takiej decyzji. Ulotki na ten temat są wyłożone obok prasy katolickiej.

• Pojawił się tam również krótki przewodnik po uchwałach II Synodu Archidiecezji Katowickiej – członkowie Parafialnej Rady i pozostali zainteresowani mogą go zabrać i zapoznać się z owocami swojej pracy.

• Jak zwykle w sobotę zapraszam również na godz. 9.00 Ministrantów, a na godz. 10.00 Dzieci Maryi.

• Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby naszej Archidiecezji.

• W przyszłym tygodniu będzie można już zakupić Wielkanocne Paschaliki w tradycyjnej już akcji Caritas.

• Zachęcam także do przekazania 1% swojego podatku na Caritas naszej archidiecezji. Wspieramy w ten sposób m.in. domy pomocy społecznej, hospicja, świetlice dla dzieci, noclegownie, a także warsztaty terapii zajęciowej. Na stronie internetowej www.katowice.caritas.pl znajdziemy odpowiedni formularz PIT z numerem KRS.

• Polecam prasę katolicką – w Gościu Niedzielnym m.in. ciekawy artykuł o pomocy rodzinom w Syrii, którą skutecznie prowadzi tylko Kościół oraz specjalny formularz, przez który możemy włączyć się w obronę rodziny.

• Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie naszej świątyni na dzisiejszą Niedzielę składam Rodzinom: Polok, Skorupka i Świerkot. Dziękuję również Panu Benedyktowi Gruszce za wywiezienie gruzu z placu za Probostwem.