OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 19.05.2024

UROCZYSTOŚĆ
ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

19 maja 2024 r.

  • W Uroczystość Zesłania Ducha Świętego wierni mogą uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie hymnu: Przybądź, Duchu Stworzycielu i spełnienie zwykłych warunków odpustu.
  • Duchowo łączymy się z katedrą w Katowicach, gdzie małżonkowie przeżywają swoje Jubileusze. Także dzisiaj Abp Senior Wiktor Skworc obchodzi swoje Urodziny. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
  • Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”.
  • Od poniedziałku rozpoczynamy już w liturgii okres zwykły. W tym tygodniu w poniedziałek przypada Święto NMP Matki Kościoła i Misyjny Dzień Chorego, we wtorek wspomnienie św. Jana Nepomucena, w czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana – to szczególny dzień modlitw o nowe i święte powołania, a w piątek wspomnienie NMP Wspomożenia Wiernych i Dzień Modlitw za Kościół w Chinach.
  • W piątek po Mszy św. szkolnej poświęcimy dewocjonalia – zwłaszcza wszelkie prezenty dla Dzieci Pierwszokomunijnych.
  • W sobotę na godz. 10.00 zapraszam do Domu Parafialnego Ministrantów i wszystkich chętnych do służby przy Ołtarzu.
  • W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Najświętszej Trójcy, która kończy okres spowiedzi oraz Komunii św. wielkanocnej. W tym dniu świętujemy również Dzień Matki, a mężczyźni i młodzieńcy udają się w tradycyjnej pielgrzymce do Piekar. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej Archidiecezji.
  • Polecam jak zwykle prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym m.in. artykuł o Pierre Giorgio Frassatim oraz o dyskusjach nad likwidacją lekcji religii w szkole. Jest jeszcze Mały Gość Niedzielny, Apostolstwo Chorych, L’Osservatore Romano, nowe czasopisma misyjne i nasza gazetka.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie naszej świątyni i obejścia na dzisiejszą Niedzielę składam Rodzinom: Skaźnik, Wolny, Łakota  i Jatczak.