Ogłoszenia duszpasterskie – 19.06.2016

XII NIEDZIELA ZWYKŁA

Kolekta dzisiejsza jest na potrzeby Parafii.

W czwartek o godz. 17.00 jest Msza św. dziękczynna z ok. zakończenia Roku Szkolnego 2015/2016. Zapraszam też rodziców.

Rozpoczyna się czas wakacji i urlopów. Warto poświęcić w tym czasie więcej czasu na modlitwę, czytanie Pisma Świętego, książek i czasopism religijnych. Starajmy się nie tylko nie  zapominać w tym czasie o Bogu i praktykach religijnych, zwłaszcza o uczestnictwie we Mszy św. niedzielnej, ale wręcz przeciwnie  przez odpoczynek i kontakt z pięknem przyrody odczuć bliskość Boga. Zaleca się rodzicom wysyłającym dzieci na wypoczynek, by zwrócili się do kierownictwa kolonii i obozów letnich ze sformułowanym na piśmie żądaniem, aby ich dzieciom umożliwiono spełnianie praktyk religijnych, a szczególnie udział w niedzielnej Mszy św. Choć nie będzie w tym czasie Mszy św. szkolnej, zachęcam jednak dzieci i młodzież, by choć raz w tygodniu uczestniczyły też we Mszy św.

W piątek w Kościelną Uroczystość  Narodzenia Św. Jana Chrzciciela nie obowiązuje post od potraw mięsnych.

Jak co tydzień składam serdeczne „Bóg zapłać” za troskę o czystość naszego kościoła i sprzątanie obejścia kościoła rodzinom: Fojcik, Kumor i Sojka.

Na stoliku przed Figurą MB Fatimskiej są wyłożone karty w sprawie poparcia projektu Ustawy o ograniczeniu handlu w niedzielę. Zachęcam do składania podpisów poparcia.