OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 19.07.2020

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA
19 lipca 2020 r.

• Dziś parafia Brzeźce przeżywa Uroczystość Odpustową ku czci Matki Bożej Szkaplerznej. Suma odpustowa o godz. 10.30, a Nieszpory po Mszy św. o godz. 15.00. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii, a pod kościołem odbędzie się zbiórka na środki transportu na misjach.
  • Dzisiejsza niedziela tradycyjnie już rozpoczyna tzw. Tydzień św. Krzysztofa – czas szczególnej modlitwy za wszystkich kierowców oraz za polskich misjonarzy rozsianych po całym świecie.
  • We wspomnienie św. Krzysztofa (25.07) i w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. będziemy błogosławić kierowców i ich pojazdy.
  • W środę przypada Święto św. Marii Magdaleny, w czwartek Święto św. Brygidy, w piątek wspomnienie św. Kingi, a w sobotę Święto św. Jakuba i wspomnienie św. Krzysztofa.
  • W przyszłą niedzielę parafia Suszec zaprasza na odpustową Eucharystię o godz. 11.00 przy kapliczce św. Anny na Sikowcu. Kolekta u nas będzie przeznaczona na potrzeby parafii. Za wszystkie ofiary – te przekazywane w kościele, a także przelewane na nasze konto – składam serdeczne „Bóg zapłać”. Dziękuję także tym, którzy już wyjaśniają kwestie opłat cmentarnych. Zachęcam pozostałych do sprawdzenia na naszej stronie w nowej zakładce „Cmentarz”, jaki jest status grobów naszych bliskich. Przypominam także o zakładce „Ofiara na parafię” – nawet będąc gdzieś daleko na wakacjach zawsze możemy wesprzeć potrzeby naszej wspólnoty.
  • Polecam jak zwykle prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym m.in. artykuł o tym jak po wyborach odnaleźć to, co nas łączy oraz tekst o Wąwolnicy – pięknym sanktuarium maryjnym niedaleko Lublina. Na okładce znajdziemy także więcej szczegółów o akcji św. Krzysztof – 1 gr za 1 km. Jest jeszcze lipcowy nr Apostolstwa Chorych i nasza gazetka.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie świątyni i obejścia na dzisiejszą Niedzielę składam przedstawicielom dwóch Rodzin Koczar, Otręba i Wilczek.
  • Parafianom i Gościom życzymy wiele Bożego błogosławieństwa na czas wakacji. Zaleca się rodzicom wysyłającym dzieci na kolonie, by kierowali do prowadzących sformułowane na piśmie żądanie, aby ich dzieciom umożliwiono udział w niedzielnej Mszy św.