Ogłoszenia duszpasterskie – 19.10.2014

XXIX  NIEDZIELA ZWYKŁA

NIEDZIELA I TYDZIEŃ MISYJNY

Dzisiejszą niedzielę obchodzimy jako Niedzielę Misyjną i Światowy Dzień Misyjny oraz cały Tydzień, jako Światowy Tydzień Misyjny, stąd kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na Misje. Msza św. o godz. 10.00 będzie odprawiona w języku łacińskim, jako że jest to starożytny język Kościoła i dawniej na całym świecie w tym języku była sprawowana liturgia. Dzisiejszy Różaniec w różnych językach  poprowadzi młodzież z naszego Duszpasterstwa Parafialnego pod kierunkiem Pani katechetki Anny Orlik.

Dziś też i przez cały tydzień odbywa się liczenie wiernych uczestniczących we Mszach świętych i przystępujących do Komunii  świętej.

Dziś pielgrzymka Służby Zdrowia do katowickiej Katedry. Początek o godz. 15.00.

W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość poświęcenia własnego kościoła.

Jak co tydzień składam serdeczne „Bóg zapłać” za troskę o czystość naszego kościoła,  w tym tygodniu rodzinom:  Matejaszczyk, Matejaszczyk i Stebel.