OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 20.06.2021

XII NIEDZIELA ZWYKŁA
20 czerwca 2021 r.

  • Zgromadzeni wreszcie we wspólnocie Kościoła, która z radością celebruje Wieczerzę Pańską, przeżywamy XII Niedzielę Zwykłą. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”!
  • Od 20 czerwca 2021 r. – czyli od XII Niedzieli Zwykłej, Ks. Arcybiskup odwołuje dyspensę od uczestnictwa we Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane, udzieloną w związku z sytuacją epidemiczną wywołaną pandemią. Zapraszam wszystkich ochrzczonych do realnego i pełnego udziału w Eucharystii.
  • Transmisja Mszy św. z naszego kościoła w Niedziele o godz. 10.00 zostanie jeszcze podtrzymana – dla wszystkich chorych i starszych Parafian oraz dla wyjeżdżających na wakacje, którzy nie będą mieć okazji do normalnego uczestnictwa.
  • W poniedziałek wspominamy św. Alojzego Gonzagę, w środę pamiętajmy w modlitwie o naszych Ojcach – z okazji ich święta, a w czwartek przypada Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
  • W piątek na Mszę św. o godz. 8.00 zapraszam, zgodnie z trwającymi jeszcze obostrzeniami, chętnych do modlitwy uczniów naszej Szkoły, ich Nauczycieli i Rodziców – by razem podziękować za ten skomplikowany Rok Szkolny i Katechetyczny oraz prosić o błogosławieństwo Boże i zdrowie na czas wakacji.
  • W sobotę, 26 czerwca, o godz. 8.30 w katedrze w Regensburgu przyjmie Święcenia nasz parafianin – br. Rafał Michna. Duchowo możemy się włączyć w to wydarzenie przez transmisję internetową. Więcej informacji na naszej stronie internetowej. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
  • W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii.
  • Polecam jak zwykle prasę katolicką – w Gościu Niedzielnym szczególnie artykuł o otwartych drzwiach w Kościele dla wszystkich nawróconych oraz dodatek z Litanią do św. Józefa, zawierającą nowe wezwania. Jest jeszcze nasza parafialna gazetka i L’Osservatore Romano.
  • Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej zachęca do zapoznania się z nową ofertą zwłaszcza wszystkich Seniorów – szczegóły na plakacie w Gablotce i na ulotkach, które są wyłożone obok prasy katolickiej.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie świątyni i obejścia na dzisiejszą Niedzielę składam Rodzinom: Marks, Czarnula, Kopala i Folek.