Ogłoszenia duszpasterskie – 20.09.2015

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Pamiętamy w modlitwach za wszystkich odpowiedzialnych za przekazywanie w gazetach i w telewizji rzetelnych i zgodnych z prawdą informacji.

Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, zaś przed kościołem po Mszy św. młodzież z naszej Parafii przeprowadzi zbiórkę na Światowe Dni Młodzieży  w Krakowie w 2016 r., natomiast za tydzień kolekta będzie na bieżące rachunki Parafii.

Jutro nie będzie spotkania Parafialnego Duszpasterstwa Młodzieżowego.

We czwartek swoje imieniny obchodzi Ksiądz Biskup Senior Gerard Bernacki natomiast w sobotę imieniny obchodzi Ksiądz Arcybiskup Senior Damian Zimoń. Pamiętajmy w modlitwach o naszych Księżach Biskupach.

W sobotę o godz. 08.40 będzie zbiórka ministrantów, a o godz. 10.00 spotkanie Dzieci Maryi. Zapraszamy również nowych członków do obydwóch  tych grup, może rodzice zachęcą swoje dzieci.

Nadal w poniedziałek, środę i w czwartek po Mszy św. wieczornej można zamawiać intencje Mszalne na rok 2016 i opłacać należność za wodę i wywóz śmieci od grobów.

Od jutra i w najbliższe dni bardzo serdecznie zapraszam do generalnego sprzątania kościoła od godz. 09.00 lub po południu, kto kiedy może, panie do mycia witraży, żyrandoli i kinkietów a panów do przesuwania ławek, także elektryków do podłączania urządzeń świetlnych, było by dobrze przywieźć, kto ma, dłuższe drabiny, szczególnie do okien i obrazów. Mam płyny do mycia, zwłaszcza kryształów w żyrandolach, warto by przynieść ścierki, wiadra i szmaty.Jak co tydzień składam serdeczne „Bóg zapłać” za troskę o czystość naszego kościoła,  w tym tygodniu rodzinom: Biały, Gruszka i Jakacki.

Jeszcze raz dziękuję Panu Sołtysowi Wojciechowi Brudek za użyczenie namiotu przed Grotą i Pani Stefanii Młotek za troskę o czystość przy Grocie.