Ogłoszenia duszpasterskie – 20.11.2016

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA,

KRÓLA WSZECHŚWIATA

Dziś Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Wczoraj w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach na zakończenie obchodów 1050. rocznicy Chrztu Polski Biskupi Polscy wypowiedzieli Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” na stronach 18-21 znajdziemy pełny tekst tego Aktu oraz omówienie jego znaczenia. Zapraszam po każdej Mszy św. na krótkie Nabożeństwo Eucharystyczne, podczas którego odmówimy ten Akt, a za pobożne odmówienie Aktu poświęcenia rodziny ludzkiej Chrystusowi Królowi można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Dziś też Odpust w Katedrze Katowickiej.

Nieszporów dzisiaj nie będzie, za to Wraz z Duszpasterstwem Młodzieżowym naszej parafii serdecznie zapraszam dziś na czuwanie modlitewne na zakończenie Roku Miłosierdzia o godzinie 18:00. Znajdźmy czas na adorację i uwielbienie Jezusa Miłosiernego.

Kolekta dzisiejsza jest zbierana na potrzeby Archidiecezji, zaś za tydzień kolekta będzie przeznaczona na ogrzewanie kościoła.

Za tydzień, w I Niedzielę Adwentu, rozpoczynamy Nowy Rok liturgiczny. I Niedzielę Adwentu obchodzimy jako Niedzielę Trzeźwości.

W poniedziałek 21 listopada ministranci czczą swego Patrona, Św. Tarsycjusza.

Składam serdeczne „Bóg zapłać” za troskę o czystość kościoła, w tym tygodniu rodzinom: Janduda, Stryjniak i Wolnik.