OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 20.11.2022

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA
KRÓLA WSZECHŚWIATA
20 listopada 2022 r.

• Dziś obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Kończy się kolejny Rok Liturgiczny. W katedrze uroczysty odpust – trwa także dziękczynienie za beatyfikację ks. Jana Machy.
  • W czasie każdej Mszy św. odmówimy pobożnie Akt poświęcenia rodziny ludzkiej Chrystusowi Królowi – każdy, kto spełni zwykłe warunki, może zyskać odpust zupełny. Kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej Parafii. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”.
  • W tym tygodniu w poniedziałek przypada wspomnienie Ofiarowania NMP, we wtorek wspomnienie św. Cecylii, a w czwartek wspomnienie św. męczenników Andrzeja Dung-Lac i Tow.
  • W sobotę na godz. 9.30 zapraszam do Domu Parafialnego Ministrantów i wszystkich chętnych do służby przy ołtarzu, a na 10.00 Dzieci Maryi. Na naszej stronie w Galerii możemy zobaczyć zdjęcia z ostatniej uroczystej Mszy św. i spotkania naszych Ministrantów z okazji wspomnienia ich patrona – św. Tarsycjusza.
  • Za tydzień już I Niedziela Adwentu – Niedziela Trzeźwości. Zachęcam do złożenia świadectwa przez wpis do parafialnej Księgi Trzeźwości. Rozpoczniemy kolejny rok duszpasterski pod hasłem: Wierzę w Kościół Chrystusowy.
  • Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby archidiecezji, a pod kościołem odbędzie się zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
  • Polecam prasę katolicką – w Gościu Niedzielnym zwłaszcza artykuł o niesłusznie oskarżanym Janie Pawle II oraz tekst o tym, dlaczego kochamy piłkę nożną. Jest jeszcze Mały Gość Niedzielny z adwentową zdrapką i ciekawymi artykułami o  głębokim przeżywaniu oczekiwania w okresie Adwentu, Apostolstwo Chorych nowy nr L’Osservatore Romano, nasza gazetka i nowe czasopisma misyjne.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie kościoła i obejścia na dzisiejszą niedzielę składam Rodzinom: Pustelnik, Utrata, Sciborski i Jarosz.