Ogłoszenia duszpasterskie – 20.12.2015

IV NIEDZIELA ADWENTU

Dziś IV Niedziela Adwentu. Kolekta dzisiejsza jest zbierana na ogrzewanie kościoła. Mamy już w kościele wentylację włączaną przy większej obecności wiernych, więc grzeczność wymaga zamykania drzwi po wyjściu wszystkich z kościoła.

W czwartek Wigilia Uroczystości Bożego Narodzenia. Zgodnie z wielowiekową tradycją w Polsce przeżywamy ten dzień wstrzymując się od pokarmów mięsnych. Przygotujmy się też  godnie na Święta Bożego Narodzenia przez oczyszczenie naszych sumień w Sakramencie Pokuty. Okazja do spowiedzi, jak poniżej:

• Niedziela pół godziny przed każdą Mszą św.
  • Poniedziałek w godz. 06.00 – 08.00; 14.00 – 16.55.
  • Wtorek w godz. 06.00 – 10.00; 14.00 – 16.55;
  • Środa w godz. 06.00 – 10.00; – 14.00 – 16.55.
  • Czwartek w godz. 06.00 – 07.55; 10.00 – 12.00.

Objazd chorych będzie w poniedziałek  21.12 od godz. 08.15.

W Wigilię w nocy o 24.00 zapraszam na uroczystą Pasterkę, zapraszam zwłaszcza  Młodzież naszej Parafii, bo to w ich intencji będzie odprawiona Pasterka! W czasie Pasterki kolekta jest tradycyjnie zbierana na Fundusz Obrony Życia, a w II dzień Świąt na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego. W Uroczystość Bożego Narodzenia upływa 9 miesięcy od podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

W przyszłą niedzielę obchodzimy Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Jest ono szczególnym świętem wszystkich rodzin chrześcijańskich. Módlmy się w tym dniu o świętość naszych rodzin. Na Mszy św. o godz. 10.00 będzie odnowienie przyrzeczeń małżeńskich i oddanie rodzin Matce Bożej.

Młodzież naszego gimnazjum oraz duszpasterstwa młodzieżowego, mając w pamięci ubiegłoroczny sukces, postanowiła przeprowadzić ponownie w tym roku akcję Kolędników Misyjnych. Tegoroczne kolędowanie wspiera dzieci Madagaskaru. Kolędowanie w naszej Parafii będzie miało miejsce w 2 dniach: poniedziałek 28 grudnia (od kościoła w stronę Mizerowa) i we wtorek 29 grudnia (od kościoła w stronę Suszca łącznie z ulicą Pawła Garusa i Kasztanową). Jeśli ktoś nie może przyjąć w tych dniach Kolędników Misyjnych, a chciały się włączyć w dzieło pomocy dzieciom Madagaskaru – młodzież zaprasza na nieszpory z kolędowaniem misyjnym 6 stycznia w Misyjny Dzień Dziecka. Rodziny, które chcą przyjąć kolędników misyjnych, proszone są o podanie nazwiska oraz adresu, aby Kolędnicy wiedzieli, które domy mają odwiedzać. Młodzież będzie zbierała adresy chętnych rodzin po każdej Mszy świętej niedzielnej przy wyjściu z kościoła. Specjalne listy są dostępne także dziś i przez całe Święta na klęczniku przy Figurze MB Fatimskiej. Zachęcamy do włączenia się w to szlachetne dzieło!!!

Są jeszcze do nabycia małe świece wigilijne po 5 zł (ofiara przeznaczona na Caritas) i  opłatki pakowane po 5 szt.:  duże po 5 zł i małe po 3 zł. Są też do nabycia kalendarze książkowe na rok 2015 „Z tej Ziemi” po 22 zł, i nasze parafialne po 25 zł.

W gablotce, jak i w okolicznościowej Gazetce na Boże Narodzenie, będzie plan Kolędy na rok 2015/2016.

6 stycznia 2015 r. o godz. 19.00 w Katowickim Spodku odbędzie się wydarzenie ewangelizacyjne „Betlejem w Spodku” ze wspólnym kolędowaniem z udziałem gwiazd.

Składam serdeczne „Bóg zapłać” za troskę o czystość kościoła, w tym tygodniu rodzinom: Beer, Gruszka, Kołodziejczyk i Lukasek.