Ogłoszenia duszpasterskie – 21.02.2016

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Warto w okresie Wielkiego Postu podjąć uczynki pokutne, umartwienia, dzieła miłosierdzia i post a zwłaszcza ograniczyć spożycie napojów alkoholowych. Na klęczniku obok prasy katolickiej jest wyłożona Parafialna Księga Trzeźwości, w której można wpisywać swoje zobowiązanie trzeźwości na Okres Wielkiego Postu.

Dziś przeżywamy Dzień Solidarności z Misjonarzami, dlatego  po Mszach św. przed kościołem odbędzie się zbiórka na Fundusz Misyjny ”Ad Gentes”. Serdecznym „Bóg zapłać” dziękuję naszym  Paniom z Parafialnego Zespołu Charytatywnego za przeprowadzenie tej zbiórki. Kolekta w kościele przeznaczona jest na potrzeby Parafii.

Dziś kandydaci do diakonatu rozpoczynają rekolekcje przed święceniami. Pamiętajmy w naszych modlitwach o nich a także o ich Ks. rekolekcjoniście. Święcenia diakonatu odbędą się w sobotę 27 lutego.

Wszystkich parafian, szczególnie dzieci i młodzież, nadal zapraszam na nabożeństwa Drogi Krzyżowej we wszystkie piątki Wielkiego Postu o godz. 16.15. Za udział w Drodze Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami. Wypominki za zmarłych, czytane przed Drogą Krzyżową, można składać w zakrystii. Tak samo serdecznie zapraszam na Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym we wszystkie Niedziele Wielkiego Postu po Mszy św. popołudniowej ok. 14.20. Wystawienie i Adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek od 15.15.

Jak co tydzień składam serdeczne podziękowanie „Bóg zapłać” za troskę o czystość naszego kościoła, w tym tygodniu rodzinom: Gruszka, Góra i Piszczek .