OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 21.02.2021

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
21 lutego 2021 r.

  • Dzisiejsza niedziela przeżywana jest jako Niedziela Trzeźwości. Przy obrazie Miłosierdzia Bożego wyłożono już Parafialną Księgę Trzeźwości, do której można wpisać swoje zobowiązania. Kolekta tradycyjnie będzie naszą jałmużną postną przekazywaną do Kurii. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”.
  • Przypominam, że nadal w kościołach może być 1 osoba na 15 m2, co w naszej świątyni daje tylko 20 WIERNYCH. Proszę o stosowanie się do tych zaleceń i zachowanie rozsądnego dystansu. Ks. Arcybiskup udziela ogólnej dyspensy od obowiązku niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy św. w okresie obowiązywania tej regulacji.
  • Całymi rodzinami możemy oglądać transmisję Mszy św. z naszego kościoła, która jest w każdą niedzielę o godz. 10.00. Polecam również nowy filmik i nowe zdjęcia w Galerii – możemy z bliska zobaczyć naszą Drogę Krzyżową.
  • Z zachowaniem wymogów epidemicznych zapraszam w niedziele po Mszy św. o godz. 13.30 na Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym oraz na Drogę Krzyżową – w piątki o godz. 16.15. Wypominki za zmarłych, za których będziemy się modlić przed tym nabożeństwem, można składać do skrzynki przy prasie katolickiej. Wierni, którzy odprawią pobożnie Drogę Krzyżową i spełnią zwykłe warunki, mogą uzyskać odpust zupełny.
  • Kancelaria Parafialna nadal pracuje zdalnie. Pilne sprawy można załatwić telefonicznie, mailowo albo po Mszy św. Wolne intencje w przyszłym roku są podane na stronie internetowej.
  • W poniedziałek, 22 lutego, przypada Święto Katedry św. Piotra Apostoła. W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii, po Mszy św. odbędzie się także zbiórka na Fundusz Misyjny Ad Gentes.
  • Polecam prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym m.in. początek cyklu  rekolekcji z ks. Franciszkiem Blachnickim oraz porady, jak zrobić dobry rachunek sumienia. Jest także Mały Gość Niedzielny (z rozmowami o spowiedzi i ciekawym artykułem o św. Faustynie Kowalskiej) nowy nr L’Osservatore Romano i nasz Karolowy Periodyk.
  • We wtorek, 23 lutego w parafii w Kobielicach zostanie otwarta Wystawa dotycząca życia i posługi kapłańskiej ks. Jana Machy – zapraszamy. Więcej szczegółów na stronie internetowej parafii Kobielice.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie kościoła i obejścia na dzisiejszą Niedzielę składam Rodzinom: Kupny, Maślorz i Sinka. Dziękuję również tym, którzy w ostatni piątek pamiętali o tym, że dokładnie 4 lata temu witaliście nowego proboszcza…