OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 21.01.2024

III NIEDZIELA ZWYKŁA
Niedziela Słowa Bożego

21 stycznia 2024 r.

• Trwając w Tygodniu Modlitw o Jedność Chrześcijan przeżywamy dzisiaj Niedzielę Słowa Bożego. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby archidiecezji. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”.
  • Wszystkim Babciom i Dziadkom składamy najlepsze życzenia z okazji ich Święta.
  • W tym tygodniu wspominamy: w środę św. Franciszka Salezego, w  czwartek nawrócenie św. Pawła, a w piątek św. biskupów Tymoteusza i Tytusa.
  • Również w piątek swoje Urodziny będzie obchodzić Ks. Abp Adrian Galbas. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach. Dzieciom przypominam o piątkowej Mszy św. szkolnej – zapraszam do gorliwego dziękczynienia za sukcesy w kończącym się już semestrze.
  • W sobotę na godz. 10.00 do naszego Domu Parafialnego zapraszam wszystkich Ministrantów i chętnych do służby przy ołtarzu.
  • W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii – głównie na pokrycie kosztów ogrzewania.
  • Przypominam, że na naszej stronie internetowej pojawiła się informacja o wolnych intencjach do końca tego roku – zachęcam do zapoznania się i zamawiania (można również telefonicznie i mailowo).
  • Zachęcam do przeżycia rekolekcji zamkniętych. Terminy rekolekcji na cały rok w Brennej, Kokoszycach i Koniakowie podane są na plakacie w gablotce. Zapraszam też na kolędowanie przy Stajence w Katowicach-Panewnikach.
  • Polecam prasę katolicką. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego wiele artykułów – m.in. o dobrej opiece nad schorowanymi, starszymi rodzicami, o bieżącej polityce w naszej Ojczyźnie oraz ciekawy tekst o lotach gołębi. Jest jeszcze nowy nr Małego Gościa, nowe czasopisma misyjne, L’Osservatore Romano i nasza gazetka.
  • Przy prasie katolickiej pojawiły się także ulotki naszego radia eM, zachęcające do wsparcia finansowego z gotowym drukiem przelewu oraz przypominające o możliwości odliczenia 1,5% podatku.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie kościoła i obejścia na dzisiejszą Niedzielę składam Rodzinom: Piszczek, Szczypka, Filipowski i Urbaniec. Przypominam także, że Harmonogram odśnieżania możemy znaleźć w naszej gazetce, gablotce i na stronie internetowej parafii. Dziękuję tym nielicznym, którzy włączyli się w prace przy odśnieżaniu kościoła i obejścia.