OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 21.05.2017

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

21 maja 2017 r.

• Dziś rozpoczynamy VI Tydzień Wielkanocny, w naszej Archidiecezji obchody X Metropolitalnego Święta Rodziny, a w Katedrze świętowanie jubileuszów małżeńskich. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”.

• Zapraszam na Nabożeństwa Majowe – dziś o godz. 14.20. Od poniedziałku do środy będziemy przeżywać Dni Krzyżowe z modlitwą o urodzaje, dlatego Majowe rozpoczniemy o godz. 17.15, w pozostałe dni o godz. 17.30, w sobotę o godz. 16.30.

• W środę przypada wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych, a w piątek wspomnienie św. Filipa Nereusza oraz Dzień Matki. Od piątku rozpoczniemy także Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

• W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, Mężczyźni i Młodzieńcy będą pielgrzymować do Piekar Śl., a kolekta tego dnia będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii.

• Dzisiaj można zgłaszać kandydatury do Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Zgodnie z regulaminem i potrzebami naszej wspólnoty, każdy pełnoletni parafianin może złożyć w zakrystii kartkę z nazwiskami 6 kandydatów. Szczegółowe zasady wyborów są wywieszone w gablotce.

• Trwa akcja KSM „Pieluszka dla Maluszka”. Bóg zapłać za pieluchy już przekazane. Pampersy do końca maja można jeszcze przynosić do zakrystii.

• W sobotę, 20 maja 2017 r. Jubileusz 50 lat służby w Zgromadzeniu Córek Bożej Miłości obchodziła Siostra Benona (Maria Klimek). Zacnej Jubilatce składamy serdeczne życzenia. Pamiętajmy o Niej w naszych modlitwach i wypraszajmy nowe i święte powołania.

• Polecam prasę katolicką – Gość Niedzielny zawiera bardzo ciekawe artykuły o świadectwie chrześcijan w zlaicyzowanym świecie i o leczeniu zawałów. W Małym Gościu Niedzielnym znajdziemy piękne opowieści o wyjątkowych Mamach oraz magnes na dobre wiadomości dla naszej Mamy.

• Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie naszej świątyni na dzisiejszą niedzielę składam Rodzinom: Folek, Paszek i Caban.