OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 21.05.2023

UROCZYSTOŚĆ
WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO
21 maja 2023 r.

  • Dziś przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która zwraca naszą uwagę na ostateczny cel naszego ziemskiego pielgrzymowania, którym jest radość nieba. Duchowo łączymy się z katowicką katedrą, gdzie w ramach Metropolitalnego Święta Rodziny małżeństwa świętują swoje Jubileusze. Rozpoczynamy też tydzień modlitw za Powołanych do Małżeństwa.
  • Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”.
  • Zapraszam do gorliwej modlitwy w czasie Nabożeństw Majowych – dziś o godz. 14.20, w tygodniu o godz. 17.30, a w soboty o godz. 16.30. Trwamy także w Nowennie przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Dziękuję zwłaszcza dzieciom pierwszokomunijnym i ich rodzinom oraz wszystkim, którzy w ostatnim tygodniu modlili się o dobre urodzaje.
  • W środę przypada Wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych i dzień modlitw za Kościół w Chinach, a w piątek Wspomnienie św. Filipa Neri oraz Dzień Matki – zapraszam dzieci do modlitwy za nasze Mamy.
  • W sobotę na godz. 9.30 zapraszam do Domu Parafialnego Ministrantów i wszystkich chętnych do służby przy Ołtarzu.
  • W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego oraz tradycyjna pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Piekar Śl. – do Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej. Więcej szczegółów o pielgrzymce znajdziemy na naszej stronie internetowej i na plakacie w gablotce. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii.
  • Polecam prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym znajdziemy artykuły o Wniebowstąpieniu, o naszych Neoprezbiterach oraz tekst o tym, że to już „ostatni dzwonek, by wierni przestali być biernymi konsumentami i wzięli odpowiedzialność za wspólnotę”. Jest jeszcze Mały Gość Niedzielny, L’Osservatore Romano, nasza gazetka i nowe czasopisma misyjne.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie świątyni i obejścia na dzisiejszą Niedzielę składam Rodzinom: Macoń, Szlachta, Skaźnik i Ziebura.
  • Już dziś informuję, że procesję Bożego Ciała rozpoczniemy w tym roku Eucharystią przy ulicy Nierad 33, a następnie przejdziemy ulicą Wilczą i Wyzwolenia do kościoła. Dziękuję rodzinom, które chętnie zgodziły się na przygotowanie ołtarzy i proszę, by sąsiedzi pomogli, a wszyscy przystroili okna i drogę na trasie procesji.