Ogłoszenia duszpasterskie – 21.06.2015

XII NIEDZIELA ZWYKŁA

Kolekta dzisiejsza jest na remont w kościele. Na razie od 131 rodzin wpłynęły ofiary na konto parafialne lub do koszyczka.

Dziś dzień skupienia pracowników Służby Zdrowia. Początek o godz. 16.00 w Katowicach w Parafii Mariackiej przy Pl. Ks. Emila Szramka 1.

W piątek o godz. 10.00 jest Msza św. dziękczynna z ok. zakończenia Roku Szkolnego 2014/2015. Zapraszam też rodziców. Msza św. będzie przy Grocie Lourdzkiej, w dalszym ciągu też Msze św. od poniedziałku do piątku włącznie będziemy odprawiać przy Grocie. W piątki na czas malowania kościoła nie będzie wystawienia i adoracji Najświętszego Sakramentu i choć nie będzie Mszy św. szkolnej dzieci i młodzież, mających czas wolny od nauki, zapraszam do uczestnictwa we Mszy św. choć raz w tygodniu. O 18.00 zapraszam kolejne dwie ekipy rodzin do sprzątania kościoła i przygotowania go na sobotę i niedzielę.

Rozpoczyna się czas wakacji i urlopów. Warto poświęcić w tym czasie więcej czasu na modlitwę, czytanie Pisma Świętego, książek i czasopism religijnych. Starajmy się nie tylko nie  zapominać w tym czasie o Bogu i praktykach religijnych, zwłaszcza o uczestnictwie we Mszy św. niedzielnej, ale wręcz przeciwnie  przez odpoczynek i kontakt z pięknem przyrody odczuć bliskość Boga. Zaleca się rodzicom wysyłającym dzieci na wypoczynek, by zwrócili się do kierownictwa kolonii i obozów letnich ze sformułowanym na piśmie żądaniem, aby ich dzieciom umożliwiono spełnianie praktyk religijnych, a szczególnie udział w niedzielnej Mszy św.

Jak co tydzień składam serdeczne „Bóg zapłać” za troskę o czystość naszego kościoła rodzinom: Bednarek, Kotas, Musiolik, Musiolik, Szymoszek i Wojtas. Ofiary złożone przez te rodziny zamiast kwiatów zostały przeznaczone na kościół.