OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 21.11.2021

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA
KRÓLA WSZECHŚWIATA
21 listopada 2021 r.

  • Dziś obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Kończy się kolejny Rok Liturgiczny. W czasie każdej Mszy św. odmówimy pobożnie Akt poświęcenia rodziny ludzkiej Chrystusowi Królowi – każdy, kto spełni zwykłe warunki, może zyskać odpust zupełny. Kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej Parafii. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”.
  • Dziś także świętujemy odpust w naszej katedrze oraz Światowy Dzień Młodzieży ogłoszony przez papieża Franciszka.
  • W tym tygodniu w poniedziałek przypada wspomnienie św. Cecylii, a w środę św. męczenników Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy.
  • W sobotę na godz. 10.00 zapraszam na zbiórkę Ministrantów i wszystkich chętnych, którzy chcą do nich dołączyć. Cieszymy się, że w ostatni piątek kandydaci zostali włączeni do grona. Mamy nadzieję, że ich miejsce zajmą następcy. Relację i zdjęcia z tej uroczystości znajdziemy na naszej stronie internetowej.
  • Za tydzień już I Niedziela Adwentu – Niedziela Trzeźwości. Zachęcam do złożenia świadectwa przez wpis do parafialnej Księgi Trzeźwości. Rozpoczniemy Nowy Rok Liturgiczny oraz drugą część trzyletniego programu duszpasterskiego pod hasłem: Posłani w pokoju Chrystusa.
  • Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej archidiecezji.
  • Polecam prasę katolicką – w Gościu Niedzielnym specjalny dodatek: płyta DVD z filmem o naszym nowym błogosławionym ks. Janie Masze oraz artykuły o jego życiu i beatyfikacji, a także o problemach na wschodniej granicy. Jest także Mały Gość Niedzielny z lampionem na Roraty i artykułami o pomysłach na dobre przeżycie okresu Adwentu i Bożego Narodzenia.
  • Rekolekcje dla maturzystów odbędą się w dniach 3–5 grudnia 2021 r. w Domu Rekolekcyjnym w Ustroniu. Prowadzić je będzie ks. Krzysztof Nowrot, duszpasterz akademicki i duszpasterz młodzieży wraz z animatorami. Zapisy u ks. proboszcza lub u katechetów do 28.11.21 r.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie kościoła i obejścia na dzisiejszą Uroczystość oraz za piękne kwiaty składam przedstawicielkom trzech Rodzin Świerkot i Rodziny Polok.