Ogłoszenia duszpasterskie – 22.03.2015

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Od dziś rozpoczynamy II część okresu Wielkiego Postu, mającą charakter pasyjny, czyli rozważania Męki i Śmierci Pana Jezusa. Zachowujemy liturgiczny zwyczaj zasłonięcia krzyży w kościele, aż do Liturgii Wielkiego Piątku.

Kolekta dzisiejsza jest na potrzeby naszego kościoła a za tydzień Kolekta będzie na potrzeby Parafii zaś przed kościołem będzie zbierana przez nasze Panie z Parafialnego Zespołu Charytatywnego zbiórka na kwiaty do kościoła do Bożego Grobu w kościele.

W środę 25 marca obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to dzień modlitw za dzieci poczęte, a nienarodzone, stąd w tym dniu Msza św. o godz. 16.00 będzie odprawiona w intencji tych wszystkich, którzy od tego dnia podejmą Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Dlatego też dziś, w niedzielę poprzedzająca tę Uroczystość po Mszach św.  odprawiamy nabożeństwo ekspiacyjne za grzechy przeciw życiu dzieci nienarodzonych.

Za tydzień od soboty 28 marca do środy 1 kwietnia rozpoczniemy nasze Rekolekcje Wielkopostne, które poprowadzi Ks. Rafał Kaca, wikariusz z Parafii Wniebowzięcia NMP w Katowicach, który poprowadzi też Rekolekcje Szkolne od poniedziałku 30 marca do środy 1 kwietnia. W sobotę 28 marca o godz. 18.00 zapraszamy na naukę stanową Młodzież Gimnazjum, Szkół Średnich i Wyższych i Młodzież pracującą.

W piątek odprawimy publiczną Drogę Krzyżową. Zaraz po Mszy św. ok. 17.45 wyruszymy z kościoła  i ul. Wyzwolenia wejdziemy w ul. Skotniczą, potem w Nierad, Wilczą a wrócimy ul. Wyzwolenia  na parking naprzeciw kościoła. Drogę Krzyżową i rozważania oparte o rozważania Ks. Piotra Pawlukiewicza poprowadzi młodzież z naszego Duszpasterstwa Parafialnego pod kierunkiem Pani katechetki Anny Orlik.

Wystawienie i Adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek będzie od godz. 16.00.

Za tydzień też przypada Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm odbędzie się w naszym kościele przed każdą Msza św. Zgodnie z zaproszeniem Metropolity Katowickiego, Ks. Abpa Wiktora Skorca, Młodzież Archidiecezji Katowickiej gromadzi się o godz. 13,30 w kościele Św. Apostołów Piotra i Pawła i przejdzie do Katedry Chrystusa Król na Eucharystię. Zapraszam też Młodych z naszej Parafii do udania się do Katowic.

Zachęcam do nabywania w zakrystii Paschalików Wielkanocnych w cenie 6 zł, przydadzą się na Liturgię Światła w Wielką Sobotę .

Składam serdeczne podziękowanie za troskę o czystość naszego kościoła, w tym tygodniu Rodzinom: Budny, Janosz, Janosz i Janosz .