Ogłoszenia duszpasterskie – 22.05.2016

NIEDZIELA – UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

Dziś obchodzimy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Kolekta jest przeznaczona na bieżące potrzeby Parafii.

Za tydzień, w ostatnią niedzielę maja jest tradycyjna Pielgrzymka Mężczyzn i Młodzieńców do Piekar Śląskich, szczegóły na plakacie w gablotce.

W czwartek 26 maja obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – składamy publiczne świadectwo swej wiary i pobożności wobec Najświętszego Sakramentu w procesji teoforycznej ulicami naszej miejscowości.  Tegoroczna Procesja Bożego Ciała rozpocznie się w kościele Mszą św. o godz. 08.30, tam odprawimy modlitwy tak, jak przy I ołtarzu, II ołtarz będzie u P. Teresy i Jerzego Słomka,  III ołtarz u P. Danuty i Romana Janosz, IV ołtarza przed domem P. Krystyny Malcharek z rodziną i tam zakończenie procesji. Proszę mieszkańców w okolicy tych ołtarzy o pomoc w budowie i przystrojeniu ołtarzy i udostępnienie kwiatów ze swoich ogródków. Na procesję Bożego Ciała i w dni tzw. Oktawy, zapraszam szczególnie Dzieci Pierwszokomunijne i dziewczynki z koszyczkami kwiatów. Zapraszam też i proszę dziewczyny z gimnazjum do pomocy w prowadzeniu dzieci komunijnych i z koszyczkami kwiatów, tak, by rodzice mogli być spokojni o swoje dzieci. Do baldachimu, lampionów i do pomocy w trosce o porządek i bezpieczeństwo procesji zapraszam naszych strażaków. W dni Oktawy Bożego Ciała przez cały tydzień zapraszam wszystkich na tradycyjne nabożeństwo eucharystyczne z procesją wokół kościoła po każdej Mszy św. wieczornej, ok. 18.40, w sobotę o 16.30, a  w niedzielę o godz. 14.20. Zapraszam też te dziewczyny z gimnazjum.

Serdecznie dziękuję też rodzinom, którym składam serdeczne „Bóg zapłać” za sprzątanie kościoła przed niedzielą, były to rodziny:  Blaut, Farana i Maślorz.