Ogłoszenia duszpasterskie – 22.11.2015

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA

Dziś Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Zapraszam po każdej Mszy św. na krótkie Nabożeństwo Eucharystyczne, za pobożne odmówienie Aktu poświęcenia rodziny ludzkiej Chrystusowi Królowi można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Dziś też Odpust w Katedrze Katowickiej.

Kolekta dzisiejsza jest zbierana na potrzeby Archidiecezji, zaś za tydzień kolekta będzie przeznaczona na ogrzewanie kościoła.

Za tydzień, w I Niedzielę Adwentu, rozpoczynamy Nowy Rok liturgiczny. I Niedzielę Adwentu obchodzimy jako Niedzielę Trzeźwości.

Szczególnie zachęcam do nabycia dzisiejszego „Gościa Niedzielnego”, znajdziemy w nim kalendarz na Nowy Rok 2016. Jest też nowy numer „Małego Gościa Niedzielnego” dla dzieci, w nim płyta, przyda się na tegoroczne Roraty.

W zakrystii można nabywać świece wigilijne, małe w cenie 5 zł i duże po 12 zł. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na fundusz „Caritas Polska”. Przy stoisku z prasą jest też Diecezjalny Śląski Kalendarz książkowy w cenie 22 zł, na każdy dzień jest krótki rys Sanktuariów w Polsce.

Nadal zachęcam do nabywania w zakrystii lub przed Figurą MB Fatimskiej naszych parafialnych kalendarzy na 2016 rok ze zdjęciami odnowionego wnętrza kościoła. Będzie to pamiątka dla rodzin i doskonały prezent dla krewnych z poza parafii i cegiełka na kościół.

Stowarzyszenie Kościoła Katolickiego „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” organizuje znów zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, z którego odzyskane części są spieniężane, co pozwala na terenach misyjnych budować studnie, szkoły i szpitale. Zachęcam do włączenia się w to dzieło, a w naszej Parafii zbiórka ta odbędzie się w sobotę 28.11. do godz. 10.30. By uniknąć rozkradania, proszę, by na parking od strony północnej kościoła zwozić sprzęt na godzinę przed jego odbiorem. Z kościoła lub przed kościołem można zabierać ulotki informujące o tej akcji.

Składam serdeczne „Bóg zapłać” za troskę o czystość kościoła, w tym tygodniu rodzinom: Biolik, Dziurosz i Gozdek.