OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 22.11.2020

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA
KRÓLA WSZECHŚWIATA
22 listopada 2020 r.

  • Dziś obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Kończy się kolejny Rok Liturgiczny. W czasie każdej Mszy św. odmówimy pobożnie Akt poświęcenia rodziny ludzkiej Chrystusowi Królowi – każdy, kto spełni zwykłe warunki, może zyskać odpust zupełny. Kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej Parafii. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”.
  • Przypominam, że od 7 listopada w kościołach może być 1 osoba na 15 m2, co w naszej świątyni daje tylko 20 WIERNYCH. Proszę o bezwzględne stosowanie się do tych zaleceń oraz zachowanie rozsądnego dystansu. Osoby zamawiające intencję proszę o wcześniejsze przyjście na Mszę św. Ks. Arcybiskup udziela ogólnej dyspensy od obowiązku niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy św. w okresie obowiązywania wyżej wymienionej regulacji.
  • Kancelaria parafialna do odwołania będzie nieczynna. Pilne sprawy można załatwić telefonicznie, mailowo lub po Mszy św.
  • W tym tygodniu we wtorek będziemy obchodzić wspomnienie św. męczenników Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy.
  • Za tydzień I Niedziela Adwentu – Niedziela Trzeźwości. Zachęcam do złożenia świadectwa przez wpis do parafialnej Księgi Trzeźwości. Rozpoczniemy Nowy Rok Liturgiczny oraz kontynuację programu duszpasterskiego pod hasłem: Zgromadzeni na Świętej Wieczerzy.
  • Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby archidiecezji, a pod kościołem odbędzie się zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
  • Polecam prasę katolicką – w Gościu Niedzielnym zwłaszcza artykuł o tym, że ostatecznie będziemy sądzeni z miłości oraz o szczepionce na Covid-19. Jest także Mały Gość Niedzielny z materiałami na Adwent i ciekawymi artykułami, L’Osservatore Romano, Apostolstwo Chorych nasza gazetka, nowe czasopisma misyjne i kalendarz na rok 2021.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie kościoła i obejścia na dzisiejszą niedzielę składam Rodzinom: Piszczek, Kozber i Gołek.