OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 23.05.2021

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO
23 maja 2021 r.

  • W Uroczystość Zesłania Ducha Świętego wierni mogą uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie hymnu: Przybądź, Duchu Stworzycielu i spełnienie zwykłych warunków. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby archidiecezji. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”!
  • Przypominam o trwających obostrzeniach i o tym, że całymi rodzinami możemy też oglądać transmisję Mszy św. z naszego kościoła – w każdą niedzielę o godz. 10.00.Kancelaria nadal pracuje zdalnie. Pilne sprawy można załatwić telefonicznie, mailowo albo po Mszy św. Wolne intencje do końca roku są podane na stronie internetowej.
  • Od wczoraj trwa Metropolitalne Święto Rodziny – szczegóły obchodów znajdziemy na plakacie w gablotce i stronach internetowych.
  • W poniedziałek przypada Święto NMP, Matki Kościoła oraz Misyjny Dzień Chorych, w środę wspomnienie św. Filipa Neri oraz Dzień Matki, w czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, a w sobotę wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej. Z zachowaniem obostrzeń zachęcam do udziału w Nabożeństwach Majowych i Eucharystii.
  • W przyszłą niedzielę przypada pielgrzymka do Piekar i Uroczystość Najświętszej Trójcy, która kończy okres spowiedzi oraz Komunii św. wielkanocnej. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii. Na Mszy św. o godz. 10.00 czwarta grupa dzieci przystąpi do I Komunii Świętej. W sobotę na godz. 10.00 zapraszam tę grupę wraz z rodzicami do I Spowiedzi. Przynosimy ze sobą Skarbce.
  • W następny czwartek (3 czerwca br.) będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Władze państwowe i kościelne tym razem pozwoliły na organizację bezpiecznych procesji, dlatego już dziś zapraszam do udziału w Mszy św. polowej odprawionej o godz. 9.00 na parkingu przy naszej szkole. Przejdziemy do kościoła ulicami: Krętą i Wyzwolenia. Dziękuję rodzinom, które chętnie zgodziły się na przygotowanie ołtarzy i proszę także sąsiadów o pomoc, a wszystkich parafian o przystrojenie okien naszych domów na trasie procesji.
  • Polecam jak zwykle prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym znajdziemy wiele argumentów, dlaczego potrzebujemy wszyscy darów Ducha Św. oraz dodatek historyczny o kard. Stefanie Wyszyńskim. Jest jeszcze nasza gazetka, L’Osservatore Romano oraz ulotki dla Rodziców.
  • GOK w Suszcu zaprasza na spotkania dotyczące kierunków dalszej jego działalności – szczegóły na plakacie w gablotce.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie świątyni i obejścia na dzisiejszą Uroczystość składam Rodzinom: Bednarek, Goczoł, Harazin i Szymoszek. Dziękuję także rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za wykoszenie trawy oraz uporządkowanie terenu wokół kościoła i probostwa.