OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 23.07.2017 r.

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA
23 lipca 2017 r.

• Dzisiejsza kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”.
  • Na godz. 14.20 zapraszam na Nieszpory.
  • Dziś rozpoczynamy 18. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem: „Niesiemy Miłosierdzie drogami świata”. MIVA Polska zaprasza kierowców, członków ich rodzin oraz Przyjaciół misji do udziału w Akcji „Św. Krzysztof 1 grosz za 1 km szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy”. Zbiórka będzie przeprowadzona dziś po każdej Mszy św.
  • W przyszłą niedzielę, 30.07, na zakończenie tygodnia św. Krzysztofa, po każdej Mszy św. będzie błogosławieństwo Kierowców i ich pojazdów.
  • W poniedziałek obchodzimy wspomnienie św. Kingi, we wtorek święto św. Jakuba, Apostoła i wspomnienie św. Krzysztofa, w środę wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców NMP, a w sobotę wspomnienie św. Marty. Zachęcam w miarę możliwości do udziału w tygodniowej Eucharystii.
  • Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii, głównie na zakup opału na zimę.
  • Polecam prasę katolicką – w Gościu Niedzielnym m.in. artykuł o tym, jak Tarnowskie Góry znalazły się na liście UNESCO oraz opowieść o niezwykłym biskupie prawosławnym, który zmarł w ramionach papieża Jana Pawła I.
  • Parafia Kobielice zaprasza chętnych do pielgrzymowania: 25.07 – szlakiem kościołów beskidzkich, 20.08 – na pielgrzymkę Kobiet do Piekar i 22.08 – na pielgrzymkę do św. Rity w Krakowie. Szczegóły i koszt wyjazdów – w gablotce.
  • Wójt Gminy Suszec informuje o możliwości zakupu na drodze przetargu czterech lokali mieszkalnych w budynku komunalnym w Kryrach przy ul. Nierad 84. Szczegółowe informacje w siedzibie Urzędu Gminy Suszec (pokój nr 3) lub na stronie internetowej Urzędu.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie naszej świątyni i całego obejścia na dzisiejszą niedzielę składam Rodzinom: Grodoń, Krzysteczko, Pytel i Kolarczyk.