Ogłoszenia duszpasterskie – 23.08.2015

XXI  NIEDZIELA  ZWYKŁA

Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na remont Katedry w Katowicach.

W środę przypada Uroczystość MB Częstochowskiej, zachęcam do liczniejszego udziału we Mszy św. Natomiast w tym dniu w Częstochowie o godz. 14. zostanie odprawiona Msza św. w intencji Apostolstwa Chorych. Zachęcam do zabierania co miesiąc kolejnych numerów „Apostolstwa Chorych”, które są zwykle obok „Gościa Niedzielnego”, obecnie w zakrystii, nawet za darmo. W zakrystii można zabierać też gazetkę z intencjami na wrzesień.

Za tydzień w niedzielę 30.08. w naszej miejscowości będziemy obchodzić Dożynki Sołeckie, przed Mszą św. będzie przed kościołem przywitanie gospodarzy Dożynek z chlebem i wieńcem Dożynkowym, a o godz. 13.00 będzie odprawiona Msza św. dziękczynna za plony. Zapraszam Wszystkich Parafian.

W poniedziałek 31.08. w Suszcu zostanie odprawiona o godz. 18.00 Msza św. w intencji wszystkich pielgrzymujących w tym roku w I Dekanalnej Pielgrzymce Suszeckiej, a po Mszy św. będzie popielgrzymkowe  spotkanie.

Jak co tydzień składam też serdeczne „Bóg zapłać” za troskę o czystość naszego kościoła i przygotowanie go na sobotę i niedzielę, w tym tygodniu rodzinom: Gruszka, Hoły, Małek, Waleczek, Wolnik i Wolnik. Ofiary złożone przez te rodziny zamiast kwiatów również zostały przeznaczone na kościół. Dziękuję również P. Stefanii Młotek za sprzątanie i opiekę nad grotą. W piątek znów ok. 18.00 zapraszam kolejne rodziny do przygotowania kościoła na sobotę i niedzielę.