Ogłoszenia duszpasterskie – 23.11.2014

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA

Dziś Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Zapraszam po każdej Mszy św. na krótkie Nabożeństwo Eucharystyczne, za pobożne odmówienie Aktu poświęcenia rodziny ludzkiej Chrystusowi Królowi można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Dziś też Odpust w Katedrze Katowickiej.

Kolekta dzisiejsza jest zbierana na potrzeby Archidiecezji, zaś przed kościołem młodzież będzie zbierała na potrzeby organizacyjne Światowego Dnia Młodzieży w Krakowie w 2016 r. Zebrane środki, zarówno z kolekty jak i ze zbiórki, będą przekazane do Kurii Metropolitalnej.

Za tydzień, w I Niedzielę Adwentu, rozpoczynamy Nowy Rok liturgiczny. I Niedzielę Adwentu obchodzimy jako Niedzielę Trzeźwości.

Szczególnie zachęcam do nabycia dzisiejszego „Gościa Niedzielnego”, znajdziemy w nim kalendarz na Nowy Rok 2015. Jest też nowy numer „Małego Gościa Niedzielnego” dla dzieci, w nim jest lampion Adwentowy, przyda się na tegoroczne Roraty.

W zakrystii można nabywać świece wigilijne, małe w cenie 5 zł i duże po 12 zł. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na fundusz „Caritas Polska”.

Składam serdeczne „Bóg zapłać” za troskę o czystość kościoła, w tym tygodniu rodzinom: Czubin, Larysz i Ogórek.