Ogłoszenia duszpasterskie – 24.05.2015

24.05.2015

NIEDZIELA – UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

Dziś obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Jest to święto dopełnienia Tajemnicy Paschalnej, przekazanie jej w życie i działalność Kościoła. Wierni mogą uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za publiczne odmówienie hymnu: „Przybądź, Duchu Stworzycielu”.

W dzisiejszą niedzielę inauguracja metropolitalnego święta rodzin. W Katedrze o godz. 12.00 Msza św. z udziałem małżonków świętujących swoje jubileusze.

W poniedziałek obchodzimy Święto NMP Matki Kościoła. Jest to również misyjny Dzień Chorych. Od poniedziałku rozpoczyna się też Okres Zwykły w Liturgii. Jest to „czas wzrostu Kościoła”, kiedy to karmiąc się Słowem Bożym i Eucharystią, wypełniając swoje obowiązki i praktykując miłość, Lud Boży pielgrzymuje do swojego ostatecznego celu.

W środę w Parafii Matki Bożej Szkaplerznej w Brzeźcach o godz. 16.00 Młodzież naszej Parafii wraz z Młodzieżą z Brzeźc otrzyma Sakrament Bierzmowania z rąk J.E. Ks. Abpa Wiktora Skworca, Metropolity Katowickiego. Prośmy o Dary Ducha Świętego dla wszystkich Kandydatów.

W czwartek obchodzimy Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

W sobotę 30 maja w Piekarach o godz. 10.00 rozpocznie się Sympozjum Piekarskie.

W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. W przyszłą też niedzielę jest pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do MB Piekarskiej. Jest możliwość zorganizowania autokaru na tę pielgrzymkę, do wtorku do wieczora proszę zgłaszać w zakrystii chęć udziału, by zorientować się w liczbie chętnych.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na bieżące potrzeby Parafii.

Kończy się miesiąc maj, wiele jest dzieci, młodzieży i rodziców, którzy ani razu nie byli na Majowym. Zachęcam do ostatniego udziału w Nabożeństwach Majowych, zwłaszcza dzieci i młodzież.

Serdecznie dziękuję też rodzinom, którym składam serdeczne „Bóg zapłać” za sprzątanie kościoła przed niedzielą, były to rodziny:  Fojcik, Kumor i Siuta.

Od jutra wchodzą do kościoła malarze, od godz. 08.00 proszę o chętnych kobiety i mężczyzn do wynoszenia z kościoła wszystkiego, co się da. Potrzebne będą dwie dłuższe drabiny do zdjęcia obrazów. Zakończono w kościele prace elektryczne za 8.151 zł i instalację wentylacyjną za 12.400 zł. Malarze otrzymali 10.000 zł zaliczki na materiały, całość prac malarskich została oszacowana kosztorysem na 93.000 zł. Ofiar na razie napłynęło 6.550 zł. Wydatki zostały pokryte z Kasy Parafialnej, w której na szczęście było 33.000 zł. Dziękuję za dotychczas złożone lub przelane na konto Parafialne ofiary i proszę o dalsze przekazywanie ofiar na rozpoczynające się malowanie naszego kościoła.