Ogłoszenia duszpasterskie – 24.08.2014

XXI  NIEDZIELA ZWYKŁA

Za tydzień w naszej miejscowości i Parafii odbędą się Dożynki. Będziemy dziękować Dobremu Bogu przez wstawiennictwo Matki Bożej i Patrona Rolników, Św. Izydora za tegoroczne plony i możliwość ich zebrania w dość kapryśnej pogodzie, a także za uchronienie naszej miejscowości od kataklizmów pogodowych. Gospodarzami tegorocznych Dożynek są Państwo Ewelina i Szymon Waleczek, a organizatorami mieszkańcy ulic: Wyzwolenia od kościoła w kierunku Suszca oraz ulic: Wodna, Rolnicza, Wilcza, Skotnicza, Owocowa, Spokojna, Jasna i Nierad od Suszca do ul. Pawła Garusa. Uroczystości rozpoczną się Mszą św. dziękczynną w kościele o godz. 13.30. Po Mszy św. korowód dożynkowy przejdzie na boisko koło szkoły, gdzie nastąpi dalsza część uroczystości. Gospodarze Dożynek wraz z Sołtysem i Radą Sołecką zapraszają wszystkich mieszkańców Kryr i Parafian oraz Gości.

Zapraszamy też mieszkańców wyznaczonych ulic o aktywny udział w organizacji tej uroczystości oraz o włączenie się w sprzątanie otoczenia kościoła w piątek od godz. 15.00. natomiast sprzątanie kościoła będzie w sobotę po Mszy św. wieczornej ok. 18.00, według kolejności sprzątania.

Kolekta dzisiejsza jest z na potrzeby Parafii, zachęcam też do nabywania książki o życiu naszego Patrona Św. Karola Boromeusza za dobrowolną ofiarę – cegiełkę na rzecz odnowienia wnętrza kościoła.

W poniedziałek po Mszy św. wieczornej zapraszamy do kościoła na pierwsze powakacyjne spotkanie Duszpasterstwa Młodzieży naszej Parafii, zapraszamy też nowych chętnych na te spotkania.

W piątek 29 sierpnia o godz. 17.45 z przystanku przed kościołem odjedzie autobus na nocne czuwanie do Turzy Śl.

W piątek od 15.00 do 16.20 oraz od 17.00 do 17.45 zapraszam dzieci i młodzież do spowiedzi, by razem z Bogiem rozpocząć zbliżający się Nowy Rok Szkolny.

Za tydzień też w naszym Dekanacie w Parafii w Warszowicach jest Odpust Parafialny ku czci Niepokalanego Serca NMP. Suma Odpustowa o godz. 11.00 a Nieszpory Odpustowe o godz. 16.00 . U nas Nieszporów nie będzie.

Siostry  Miłosierdzia z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia z Łagiewnik w Krakowie zgodziły się przyznać naszej Parafii relikwie Św. Siostry Faustyny Kowalskiej, które już zostały sprowadzone i będą umieszczone w przyszłości w specjalnej gablotce koło Obrazu Miłosierdzia Bożego. Uwadze polecam też dzisiejszy numer „Gościa Niedzielnego”, w nim pierwsza część płyty z nagraniem „Dzienniczka” Św. Siostry Faustyny.

Jak co tydzień składam serdeczne „Bóg zapłać” za troskę o czystość naszego kościoła,  w tym tygodniu rodzinom: Gruszka, Jakacki i Klimek.