OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 24.09.2023

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA
24 września 2023 r.

• Dziś obchodzimy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii, a pod kościołem odbędzie się zbiórka Caritas na pomoc dla Maroka i krajów Afryki Pn. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
  • We wtorek swoje imieniny obchodzi ks. Abp Senior Damian Zimoń – pamiętajmy o nim w naszych modlitwach. W środę przypada wspomnienie św. Wincentego á Paulo, w czwartek wspomnienie św. Wacława, w piątek Święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, a w sobotę wspomnienie św. Hieronima.
  • W czwartek (28.09.2023) zachęcamy do włączenia się w akcję: Koronka na ulicach miast świata – szczegóły na naszej stronie internetowej.
  • W tym tygodniu Kancelaria Parafialna będzie zasadniczo nieczynna. Pilne sprawy będzie można załatwić po Mszy św. W sobotę nie będzie także spotkania Ministrantów.
  • W przyszłą niedzielę rozpoczynamy już różańcowy miesiąc październik. W tygodniu (także we wtorki) zapraszam na różaniec o godz. 17.30, w soboty o godz. 16.30, a w niedziele o godz. 14.15. Poprowadzą go dzieci, młodzież oraz grupy parafialne wg ustalonego planu, który już jest wywieszony w gablotce i podany na stronie internetowej. Obecność prowadzących w danym dniu jest obowiązkowa.
  • Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Katowicach.
  • Dziękujemy tym, którzy już zamówili Intencje Mszalne na rok 2024. Jest jeszcze trochę wolnych terminów. Kancelaria parafialna będzie czynna od 2.10.2023 r. w normalnych godzinach urzędowania. Przypominam, że należy także uregulować opłaty cmentarne.
  • Polecam jak zwykle prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym znajdziemy wiele ciekawych artykułów – m.in. o kryzysach w życiu księży oraz o posłudze sióstr Jadwiżanek. Jest jeszcze nowy Mały Gość Niedzielny z inicjatywą ogólnopolskich I sobót miesiąca, nasza gazetka, L’Osservatore Romano i czasopisma misyjne.
  • Pan Sołtys zaprasza w piątek – 29.09.2023 r. o godz. 18.00, na Zebranie Wiejskie do remizo-świetlicy.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie świątyni i obejścia na dzisiejszą Niedzielę składam Rodzinom: Czernecki, Polak, Bartecki i Orlik.