OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 24.10.2021

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA
24 października 2021 r.
ŚWIATOWY DZIEŃ MISYJNY

  • Dziś pod hasłem: Nie możemy nie mówić tego, cośmy widzieli i słyszeli przeżywamy Niedzielę Misyjną, rozpoczynającą szczególny Tydzień Misyjny. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby misji, a po Mszy św. pod kościołem odbędzie się zapowiadana zbiórka dla naszego Ministranta Kamila. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”.
  • Na godz. 14.20 zapraszam na Nabożeństwo Różańcowe, prowadzone dziś tradycyjnie w różnych językach. Zachęcam także do wytrwałej modlitwy różańcowej w kolejnym tygodniu października.
  • W piątek przypada Święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza, a w sobotę Święto rocznicy poświęcenia Kościoła Katedralnego w Katowicach.
  • W sobotę na godz. 10.00 zapraszam na zbiórkę Ministrantów. Przypominam, że w nocy z soboty na niedzielę będzie ZMIANA CZASU na zimowy. Po niej Msze św. w tygodniu będą odprawiane o godz. 17.00.
  • W przyszłą niedzielę przypada Rocznica Poświęcenia Kościoła Własnego. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.
  • Polecam prasę katolicką – w Gościu Niedzielnym znajdziemy ciekawy artykuł o papieżu Janie Pawle I oraz wyjaśnienie powodów ostatniego „zniknięcia” facebooka. Jest także Mały Gość Niedzielny ze specjalnym dodatkiem – komiksem o  nowym błogosławionym ks. Janie Masze, nasza gazetka i L’Osservatore Romano.
  • Przy prasie pojawiły się już Kartki Wypominkowe – można sobie za darmo zabrać. Bardzo proszę, by CZYTELNIE je wypełniać i wrzucać do umieszczonej także przy prasie skrzynki. Za naszych bliskich zmarłych będziemy się modlić od Uroczystości Wszystkich Świętych do 8 listopada.
  • Na stronie internetowej na bieżąco pojawia się informacja, o wolnych intencjach w listopadzie i grudniu br. oraz w roku 2022 – polecam się zapoznać, zanim przyjdziemy do kancelarii zamówić.
  • Starosta pszczyński zaprasza do pomocy uchodźcom – szczegóły na naszej stronie internetowej (w dziale Zaproszenia).
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie świątyni i obejścia na dzisiejszą Niedzielę składam Rodzinom: Zimnol, Otręba, Dziurosz i Gozdek. Dziękuję również Strażakom za sprawne i bezpieczne zdemontowanie Krzyża i Figur z frontonu naszego kościoła, które już zostały przekazane do renowacji.